Žvejų gatvė – pėstiesiems ir lauko kavinėms

Jau šią vasarą transporto eismas Žvejų gatvėje turėtų būti draudžiamas, o keli metrai važiuojamosios dalies atiteks verslininkams, norintiems įsirengti lauko kavines. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Saugaus eismo komisija. Planuojama, kad transporto eismas vasaros sezono metu šioje gatvėje bus draudžiamas nuo 9 iki 23 val.

Iš pradžių Saugaus eismo komisijai Savivaldybės administracija pateikė kiek švelnesnį pasiūlymą – vasarą neleisti įvažiuoti į Žvejų gatvę nuo Klaipėdos dramos teatro, tačiau į ją esą būtų galima automobiliais patekti skersinėmis gatvelėmis, be to, buvo siūloma nedrausti išvažiuoti iš Žvejų gatvės.

Tačiau po ilgų diskusijų Saugaus eismo komisijos atstovai pripažino, kad toks sprendimas keltų grėsmę lauko kavinių lankytojams ir pėstiesiems. Kadangi žadama leisti lauko kavinėms panaudoti 2 metrus gatvės, esą pro šalį važiuojančios mašinos gali užkliudyti kavinės lankytojus.
Be to, jei staliukai stovės ir ant šaligatvių, pėstiesiems teks vaikščioti važiuojamąja kelio dalimi, kurioje būtų nesaugu.

"Jei jau priimame sprendimą – jis turi būti iššūkis. Ar taip, ar taip bus nelaimingų", – ilgas diskusijas ir ginčus reziumavo vicemeras Artūras Šulcas.

Suvokdami, kad aiškaus sprendimo laukia ir kavinių savininkai, kuriems reikia jau dabar ruoštis artėjančiam sezonui, Saugaus eismo komisijos nariai nusprendė pakoreguoti valdininkų siūlymą ir transporto eismą vasarą šioje gatvėje uždrausti visiškai.

"Tačiau kaip į tai sureaguos šios gatvės gyventojai, jei jie nebegalės dieną automobilio pastatyti prie savo namų", – baiminosi vicemeras Vytautas Čepas.
Teigiama, kad Žvejų gatvės gyventojams priklauso 50 leidimų automobilį statyti 100 metrų atstumu nuo namo, o realiai išpirktų yra 29.

Priminta, kad net draudžiant eismą, gatve galės pravažiuoti aptarnaujantis personalas, gyventojai galės privažiuoti prie savo namų, bet negalės ten stovėti, taip pat gatvę bus galima kirsti skersinėmis gatvelėmis.

http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/zveju-gatve—pestiesiems-ir-lauko-kavinems-732691/