Vytautas Grubliauskas pozityviai vertina galimybę įrengti modernią ekstremalaus sporto vietą

Antradienį susitikime su miesto meru Vytautu Grubliausku "Parašiutininkų tunelio" atstovas Žilvinas Varanka pasiūlė Klaipėdoje įrengti modernią ekstremalaus sporto vietą – parašiutizmo tunelį. Tai olandų ir prancūzų aukštosios inžinerijos technologija – tunelis, kuriame aerodinaminiais pagrindais sudaromas vienodas vėjo srautas ir žmogus jaučiasi lygiai taip pat, kaip ir šokdamas parašiutu iš lėktuvo.

Šiuo metu profesionalus parašiutizmo tunelis yra pradėtas rengti Vilniuje. „Vakarų regione galima būtų pastatyti mėgėjišką“, – siūlė „Parašiutininkų tunelio“ atstovas Žilvinas Varanka. Tokiame tunelyje, galingas vėjo srautas vienu metu pakeltų du žmones, t.y. svorį iki 300 kg. „Adrenalino dozė, gauta tunelyje per dvi minutes, neprilygs ir valandai, praleistai vandens parke“, – sakė Ž.Varanka, – „be to tai būtų traukos centras visam Rytų regionui“.

Arčiausiai Lietuvos toks tunelis yra įrengtas Olandijoje. Vakarų Europoje minutė tokios pramogos kainuoja 18 eurų, Klaipėdoje kainuotų apie 13 eurų. „O šuolis parašiutu iš lėktuvo kainuoja apie 400 litų, ir laisvo kritimo laikas tesudaro 30-45 sekundes“, – sakė Ž.Varanka.

Šios ekstremalios pramogos realizavimui Klaipėdoje prireiktų 1 ha plyno lauko investicijos. Be to, tam reikia daug instaliacinės energijos (mažiausiai 1,5 MW). Preliminari viso projekto vertė, anot Ž.Varankos, būtų apie 10 mln. litų. Šis projektas atsipirktų po 3-4 metų. „Vakarų Lietuvos regione verslas sezoniškas, o tunelis veiktų visus metus“, – sakė Ž.Varanka.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas šį pasiūlymą įvertino palankiai. „Tai patraukli ir originali idėja. Iš pirmo žvilgsnio, kaip žmogų, kaip klaipėdietį, mane sudomino, – sakė V. Grubliauskas, – tačiau rasti hektarą miesto centre yra arti utopijos esantis variantas". Meras teigė, kad tunelį galbūt galima būtų įrengti toje teritorijoje, kuri gali būti pritaikyta šiam projektui, t.y. renovuoti kokį nors jau esamą objektą, kuris nebūtinai būtų miesto centre. „Aš neatmetu pasiūlymo. Viskas įmanoma, suderinus norus ir sprendimo būdų galimybes, – teigė V. Grubliauskas. – Manau miestas pozityviai žiūrėtų į tokios perspektyvos realizavimą“.

Meras paprašė Ž.Varankos paruošti projekto realizavimo modelio pristatymą investicijų pritraukimo aspektu. „Tai būtų sprendimo širdis, – sakė jis. – Užtikrinamumas su sėmės garantija turi būti“.

V. Grubliauskas sakė paskirsiąs tam tikrą laiką pristatymui ir savo ruožtu nukreipsiąs „Parašiutininkų tunelio“ organizaciją reikiame linkme. Artimiausiu metu turėtų paaiškėti ar klaipėdiečiai sulauks šios ekstremalios pramogos savo mieste.

http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/merui-pasiulyta-irengti-parasiutizmo-tuneli-601986/