Vytautas Grubliauskas pasiryžęs skubos tvarka spręsti neįgaliuosius įdarbinančios įmonės problemas

Antradienį Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską aplankė vienos iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos bendrovių – UAB "Regseda" vadovė Kristina Zibalienė. Ji prašo panaikinti žemės nuomos mokestį, nuo to esą priklausys tolimesnis bendrovės gyvavimas.

UAB "Regseda" už žemės nuomą skolinga 41 tūkst. litų. Pasak vadovės, visos kitos Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos įmonės nuo tokių mokesčių yra atleidžiamos ir prašo panaikinti mokestį bent jau metams, kad užtektų laiko atsistoti ant kojų.

Jeigu žemės nuomos mokestis nebus nuimtas, "Regseda" negalės priimti dar dviejų darbo biržos eilėje laukiančių neįgalių darbuotojų, nes negalės išmokėti atlyginimų. Dabar įmonė dalį atlyginimų moka iš pastato nuomos surinktų pinigų.

"Surenkame 14 tūkstančių litų nuomos mokesčio ir visa tai tenka atlyginimams", – kalbėjo įmonės vadovė.

K. Zibalienė taip pat pasakojo, kad jų pastate įsikūrusi biblioteka ir VŠĮ aklųjų centras, iš kurių nuomos mokesčio jie neima ir neims, esą jie ir taip neturi daug lėšų.

V. Grubliauskas neslėpė noro padėti kaip tik gali, tačiau nuo jo valios priklauso ne viskas – sprendimą turės priimti Klaipėdos miesto savivaldybės taryba. Meras pažadėjo, kad šis klausimas nebus atidėliojamas ir bus svarstomas per artimiausią posėdį.

"Aš pasiryžęs skubos tvarka pateikti klausimą tarybos posėdyje. Tą tikrai galiu pažadėti", – kalbėjo jis.

Pasak mero, koją žemės nuomos mokesčio panaikinimui gali pakišti tas faktas, kad įmonės patalpos yra nuomojamos ir už tai gaunamos lėšos, nepaisant to, kad jos skiriamos neįgaliųjų atlyginimams išmokėti.

"Pasistengsiu pats išsakyti savo nuomonę bei pozicijas ir tikiuos, kad taryba jas išgirs", – pabrėžė meras.

V. Grubliauskas taip pat pasiūlė pasikviesti socialinių reikalų komitetą, prieš priimant sprendimą apsilankyti įmonės pastate ir įvertinti situaciją tiek socialiniu, tiek ekonominiu aspektu.

K. Zibalienė neprieštaravo, kad taryba pamatytų, kaip gyvena neįgalieji: pastatui jau 58 metai, jame nebėra šildymo, išpuvę langai. Pasak direktorės, šildymo sutvarkymas tokio amžiaus pastate kainuotų 249 tūkstančius litų.

Liepos 28 dieną įvykstančiame posėdyje UAB "Regseda" įmonės direktorei K. Zibalienei teks pačiai įrodyti žemės nuomos mokesčio nuėmimo svarbą miesto tarybai. Meras pabrėžė, kad tarybai bus svarbu pateikti duomenis, kiek pinigų surenkama už nuomą ir kaip surinktos lėšos yra skirstomos.

Įmonė, kuri viena iš nedaugelio įlieja sunkiausias negalias turinčius žmones į darbo rinką, tačiau jos nuostoliai šiuo metu siekia 400 tūkst. litų. K. Zibalienė teigia, kad jie patiriami dėl krizės metu prarastų užsakovų, kurių netrukus turi padaugėti ir žada, kad tokio didelio nuostolio kitais metais bus išvengta.

http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika/ekonomikos-naujienos/neigaliuju-darboviete-gelbetu-atleidimas-nuo-mokescio-601825/,page.1