Vytautas Grubliauskas – Kongas: Nebalsuosi – nekaltink kitų arba Jei nebalsuosi, tai ir neskaityk

Neabejoju, kad šiandien jau į finišo tiesiąją atšuoliavę rinkimai su visa juos lydinčia rinkimine kampanija įgriso kiekvienam iki gyvo kaulo ir tai visiškai suprantama. Kaip niekad gausus ir margas pretendentų būrys ir už jį agituojantys skelbimai, plakatai, lozungai bei tezės tiesiog užplūdo internetinės žiniasklaidos puslapius, didžiųjų internetinių portalų erdves. Ryžtingi balsai radijo eteryje ir nudailinti veidai iš TV ekranų ragino – rink ir rinkis. Tik mus, tik mane…

Todėl šiandien nusprendžiau – pakaks tų agitacijų. Per akis – politinės reklamos. Kreipsiuosi į jus paprastai ir atvirai, be jokių gudrybių ar užuolankų.

Daugelis iš mūsų nepraleidžiame progos dėl kasdienių rūpesčių, nesklandumų darbe ar versle keiksnoti tiek centrinę, tiek ir vietinę valdžią. Anokia gi čia keistenybė – tikrai yra už ką. Juolab kad jau pasidygėjimą daugeliui keliąs žodis “krizė” nemažai prisidėjo prie to, kur ir kuo šiandien esame.

Bet ar valstybė prasideda ne nuo mūsų pačių? Ar valdžia sostinės Gedimino prospekte bei uostamiesčio Liepų gatvėje prasideda ne nuo mūsų pilietiškumo ir  atsakingo kiekvieno mūsų pasirinkimo?

Atsakymas – taip. Neabejotinai, viskas prasideda nuo mūsų pačių.

Štai tik prieš keletą metų nemaža dalis piliečių nusivylimą partijomis ir kai kurių politikų neatsakingumu išreiškė balsuodami už “politinius šoumenus”. Bet ką tai davė? Ar tai ne juokas pro ašaras, vertinant gausias ciniškumo ir veidmainiavimo apraiškas nūdienos politikoje?

Kiti, gi,  protesto vardan net nesivargino balsuoti per rinkimus. Nors kritikuojančiųjų chore jų balsai – garsiausi. Ar tai moralu? Ar tai ką nors reiškia?

Tikrai nebeagituosiu ir tikrai nebesibelsiu į jūsų pasaulėžiūros duris. Patikėkite, tikrai neturiu tokio tikslo. Tačiau kaip klaipėdietis, kaip gausios ir gražios šeimos tėvas, kaip politikas, nesislapstantis už svetimų nugarų, drįstu kreiptis į jus.

Kiekvieno jūsų pasirinkimas, kam šiuose rinkimuose patikėti miesto “šturvalą” – šventas ir neginčytinas, besąlygiškai gerbtinas ir toleruotinas.

Jei jums, kaip ir man svarbu, kad darželyje, kurį lanko mano mažieji, būtų šilta ir jauku, jei mokykloje, kurioje mokosi mano vyresnieji, bus saugu, o pedagogai galvos tik apie savo tiesiogines pareigas, ne apie streikus, jūsų kaip ir mano pasirinkimas turėtų būti toks pat.

Toks pat pasirinkimas vienys mus, jei jums, kaip ir man, duobės kiemuose ir miesto gatvėse pabodo iki koktumo, jei noras aplankyti bent vieną normaliai veikiantį teatrą mieste šiai dienai vis dar tebelieka gražia svajone. Tikriausiai veiksime išvien, jei viltis apsilankyti pačiam (ir nudžiuginti vaikučius) šiuolaikiškame baseine vis dar tebelieka tik galimybe ateityje. Deja.

Tad jei visa tai jums rūpi kaip ir man, tokiu atveju galimas tik vienas sprendimas – būtinai dalyvauti rinkimuose, o apsisprendimas  “už ką” – tai jau kiekvieno jūsų sąžinės reikalas ir pasirinkimas.

Aš tikiu ir pasitikiu tais, kuriuos tikrai gerai pažįstu, tais, kuriais pasitikiu. Be abejonės, aš už tuos, kuriuos vienija Klaipėda, todėl aš – už Liberalų Sąjūdį, darnią, profesionalią bei atsakingą komandą.

 

NuoširDžiaziai Jūsų ir visada su Jumis