Vieneri metai Klaipėdos miesto taryboje. Kas nuveikta?

 

Šios kadencijos Klaipėdos miesto tarybos nariai savo darbo metines pasitinka skirtingomis nuotaikomis. Vieni giriasi nuvertę kalnus, kiti guodėsi, jog dirbti trukdo „centras“ iš Vilniaus, treti konkrečių darbų net nesugebėjo įvardyti ir todėl nepyktų, jei rinkėjai galėtų atimti mandatą.
Prirašė penkis puslapius
Pernai balandžio 12-ąją į pirmąjį miesto tarybos posėdį susirinkę miesto tarybos nariai jau turi pateikti ataskaitas, ką nuveikė praėjusiais metais.
Miesto tarybos veiklos reglamente aiškiai parašyta, jog iki balandžio 1 d. tarybos narys privalo pateikti savo veiklos ataskaitą sekretoriatui. Tarybos narių pateiktos ataskaitos ne vėliau kaip iki gegužės 1-osios skelbiamos savivaldybės interneto tinklalapyje.
Nors iki balandžio 1-osios liko vos kelios dienos, veiklos ataskaitas už praėjusius metus pateikė vos šeši iš 31 miesto tarybos nario.
Prievolę atliko Nerijus Čapas, Artūras Šulcas, Audrius Vaišvila, Rolandas Bražinskas, Vygantas Vareikis, Saulius Budinas.
Išsamiausia tarp pateiktų ataskaitų – N.Čapo. Politikas prirašė net penkis puslapius. Išsamiai aprašęs, kokiuose susitikimuose ir pasitarimuose per metus dalyvavo, politikas įvardijo ir nuveiktus darbus – gyventojų prašymu kreipėsi į savivaldybę, kad būtų perstatytas reklaminis stendas, pakeistas kelio ženklas.
Politikas pasistengė, jog nuo kitų metų uostamiesčio moksleiviams tektų mokytis Lietuvos laisvės kovų istorijos. Jis kreipėsi į savivaldybę dėl šios istorijos dėstymo Klaipėdos mokyklose ir sulaukė atsakymo, jog švietimo įstaigos įpareigotos sudarant ugdymo planus atsižvelgti į ugdymo plano nuostatas dėl Lietuvos laisvės kovų istorijos dėstymo.
Uždraudė rūkyti
Išsamią ataskaitą parašė ir A.Šulcas, kuris nedaugžodžiaudamas išvardijo nuveiktus darbus. Jis inicijavo, o miesto tarybos nariai pritarė, jog netvarkomų pastatų savininkai būtų apmokestinti maksimaliu žemės nuomos mokesčio tarifu.
„Džiaugiuosi, kad miesto taryba pritarė ir mano inicijuotam sprendimui – sustabdyti chaotišką laikinųjų statinių (kioskų) statymą viešosiose erdvėse“, – ataskaitoje rašė A.Šulcas.
Dar vienas nuopelnas – vadovavimas darbo grupei, pasiūliusiai nuo kitų metų mokestį už atliekų surinkimą ir išvežimą sumažinti 10 proc.
S.Budino ataskaita – itin konkreti. Išvardijęs, kurių komitetų komisijų nariu jis yra, politikas pažėrė ir nuveiktų darbų išklotinę. Jo galvoje praėjusiais metais gimė mintis Klaipėdoje nepilnamečiams uždrausti rūkyti viešosiose vietose, o kiti politikai tokią idėją palaikė, tad draudimas jau įsigaliojo.
„Mano iniciatyva bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 m. plane vienoje pagrindinių mokyklų nutarta vykdyti sveikatinimo ir sporto programas. Taip pat į minėtą planą, mano siūlymu, įtraukti galimi sprendimo variantai dėl gimnazijos mokiniams, turintiems ypatingų akademinių gabumų“, – apie savo dėmesį moksleiviams ataskaitoje rašė S.Budinas.
Pradžiugino motociklininkus
Proza liejosi ir miesto tarybos nario R.Bražinsko 2011 m. veiklos ataskaitoje.
„Klaipėda – Lietuvos uostas, tačiau uostamiestyje žuvies prekyba einasi sunkiai. Iniciatyvų būta įvairių, tačiau nė viena jų nedavė ilgalaikio rezultato. Todėl 2011 m. ėmiausi kuruoti žuvies nuolatinės prekybos paviljono Danės krantinėje įkūrimą“, – viešai publikuojamoje ataskaitoje rašo R.Bražinskas (kalba netaisyta – V.S.).
Tačiau tokio paviljono Klaipėdoje nėra iki šiol.
Ataskaitoje politikas taip pat pabrėžė, jog jau ne vienus metus nekeičia nuomonės, kad savivaldybės įmonės privalo dirbti nenuostolingai. Todėl jis praėjusiais metais pateikė sprendimo projektą išnuomoti Senąjį turgų.
Miesto tarybos nario A.Vaišvilos ataskaita iškalbinga nuveiktais darbais. Jis kaip Miesto ūkio komiteto pirmininkas pernai surengė du išvažiuojamuosius posėdžius, kuriuose teikė pasiūlymus, kaip derėtų sutvarkyti miesto aikštes, šaligatvius, gatves, apleistas teritorijas.
Kai kurie politiko pasiūlymai yra įgyvendinti. Vienas jų – Žvejų gatvę vasaros sezono metu paversti promenada, kitas – leisti visa Manto gatve važiuoti motociklininkams.
Prižiūrėjo arenos statybas
„Klaipėda“ pakalbino ir tuos politikus, kurie dar nėra pateikę savo ataskaitų, ir paprašė įvardyti reikšmingiausius praėjusių metų darbus.
Buvęs uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius pabrėžė, jog praėjusieji metai jam buvo pereinamasis laikotarpis, nes iki balandžio 12-osios jis dar buvo miesto vadovas, o po jos – jau tapo tik tarybos narys.
„Tačiau kai nustojau eiti mero pareigas, man dar tris mėnesius buvo mokamas atlyginimas – išeitinė kompensacija. Ir tie trys mėnesiai darbo buvo labai įdomūs, nes reikėjo pabaigti nebaigtus darbus. Kalbu apie Klaipėdos arenos statybas, kurias atidžiai prižiūrėjau, ir Europos krepšinio čempionato uostamiestyje organizavimą“, – teigė R.Taraškevičius.
Jis tvirtino, jog darbų kaip miesto tarybos narys turi labai daug, tačiau visus juos sunku ir išvardyti.
Daugiausia mandatų miesto taryboje turinčios Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Algirdas Grublys tvirtino, jog reikšmingiausias 2011 metų darbas – išlaikyti stabilią koaliciją, kuri priima teisingus sprendimus.
Dar vienas pasiekimas – permainos sporto srityje. „Manau, kad buvo teisinga mintis surengti sporto bendruomenės kongresą, pakeisti sporto įstaigų požiūrį į finansavimą, įvesti oficialius mokesčius sportuojančių vaikų tėvams“, – teigė A.Grublys.
Jo iniciatyva Miesto ūkio komitetas tapo Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetu, nes taip esą daugiau dėmesio bus skiriama aplinkos apsaugos problemoms spręsti, kurios iki šiol buvo tarsi ignoruojamos. 
„Nenutiesiau nė vienos gatvės, neišasfaltavau nė vieno keliuko, tačiau, manau, jog metai buvo prasmingi ir darbingi“, – save įvertino A.Grublys.
Įkūrė futbolo komandą
Sporto, švietimo sistemų problemų sprendimas, kova su grafitininkais, viešosios tvarkos mieste užtikrinimo koordinavimas – tokius savo praėjusių metų darbus įvardijo Vytautas Čepas.
Vienu reikšmingiausiu savo pasiekimu jis nurodė, jog Klaipėdoje įkurta nauja futbolo komanda „Klaipėdos granitas“.
„Su ja siejame labai daug vilčių, nes pastaruosius metus Klaipėdos futbole buvo košmaras. Daugiau nieko doro ir nenuveikiau“, – juokavo V.Čepas.
Juokauti nebuvo linkęs tarybos narys Vidmantas Plečkaitis. „Per praėjusius metus pastebėjau, jog labai sumenko savivaldos galios. Viską diktuoja Vilnius. Greitai bus taip, kaip anksčiau, kai klausydavomės Maskvos nurodymų“, – pyko politikas ir pateikė pavyzdžių.
Jis ieškojo galimybių, kaip socialinio būsto nuomininkams sumažinti nuomos kainą, nes kai žmonės gavo sąskaitas už šildymą, iškart pasipylė prašymai būstus pakeisti į mažesnius.
„Tačiau savivaldybės administracija man paaiškino, kad Vilnius “nuleidžia„ metodiką, kaip apskaičiuoti nuomos kainą, ir mes nieko negalime padaryti. Dar vienas pavyzdys – Žuvų aukcionas. Visus metus siekėme, kad jis atitektų savivaldybei, nes tai logiškiausia. Tačiau Vilnius pasakė “ne„, ir viskas. Esame kažkokie išsukinėtomis rankomis“, – apmaudo dėl suvaržytų galių neslėpė V.Plečkaitis.
Valdininkams – kritika
Miesto tarybos narė Lilija Petraitienė tvirtino, jog pagrindinis kliuvinys normaliai dirbti – savivaldybės administracija.
„Valdininkams geriausias tarybos narys yra tas, kuris tyli. Kitaip negaliu paaiškinti, kodėl su mumis elgiasi taip nepagarbiai ir net žeminančiai. Vieną tarybos sprendimo projektą, kurį rengiau, savivaldybės administracija atmetė net septynis kartus. Turėjau samdyti advokatą, kad jį padėtų parengti ir tik tada sprendimo projektas
jau pateko į komitetus“, – karčią patirtį prisiminė L.Petraitienė.
Šis sprendimo projektas šiandien bus svarstomas miesto tarybos posėdyje. Jo esmė – padidinti mokesčius už atliekų išvežimą ir tvarkymą lošimo namams.
Politikė Z.Šličytė prisipažino ataskaitos dar neparašiusi, tačiau tai padaryti nebus sunku, nes ji bus labai trumpa.
„Neturiu, ką rašyti ir ką atsiskaityti, tegul meta mane iš tos tarybos. Praėjusiam miesto tarybos posėdžiui pasirengti reikėjo perskaityti 700 puslapių informacijos, tad laiko kitiems darbams tikrai nebelieka“, – teigė Z.Šličytė.
Miesto tarybos narys Vytautas Lupeika net nežinojo, jog ataskaitą reikia pateikti iki balandžio 1-osios.
„Jūs man čia naujieną pasakėte, reikės pradėti rašyti. Dabar man dar labai sunku išskirti, ką nuveikiau per praėjusius metus“, – žinia, kad po kelių dienų reikia pateikti veiklos ataskaitą, šokiravo V.Lupeiką.
Komentaras
Jurijus Šeršniovas
Klaipėdos miesto tarybos narys, Etikos komisijos pirmininkas
Miesto tarybos narius pateikti savo veiklos ataskaitas įpareigoja Vietos savivaldos įstatymas, miesto tarybos veiklos reglamentas. Pats dar jos neparašiau, tačiau tai padarysiu kuo greičiau ir šiandien įteiksiu sekretoriatui. Kitus miesto tarybos narius per tarybos posėdį paraginsiu pateikti ataskaitas. Jei bus tokių politikų, kurie ilgai neteiks savo ataskaitos, gal jų elgesį teks svarstyti Etikos komisijoje. Parašyti tą ataskaitą tikrai nėra sunku, tačiau ranka nekyla, nes jūs, žurnalistai, jas už mus anksčiau parašote. Miesto taryboje yra nemažai naujų narių, todėl manau, jog reikia diskutuoti dėl tų ataskaitų. Galbūt jas reikėtų teikti tik vieną kartą – besibaigiant kadencijai. Tačiau, kita vertus, gal ir gerai, jei ataskaitos teikiamos kasmet. Tik reikėtų nustatyti formą, kas joje turi būti parašyta. Manau, kad tikrai inicijuosiu diskusiją šiuo klausimu.
Posėdžiuose neišsėdėjo
Klaipėdos miesto tarybos sekretoriatas išanalizavo, kaip politikai 2011 metais lankė posėdžius ir kiek juose praleido laiko.
Šios kadencijos miesto taryba, kuri į pirmąjį posėdį susirinko pernai balandžio 12 d., iš viso per metus posėdžiavo 11 kartų.
Į visus posėdžius atvyko net 21 iš 31 miesto tarybos nario. Tačiau tik kas antras sugebėjo posėdžiuose išbūti nuo pat jų pradžios iki pabaigos.
Pavyzdingai posėdžiuose sėdėjo S.Budinas, A.Šulcas, A.Barbšys, N.Istomina, V.Lupeika, A.Michailovas, J.Milierius, I.Šiaškienė, Z.Šličytė, V.Titovas.
Prie pavyzdingų posėdžių lankytojų galima priskirti ir V.Grubliauską, V.Čepą, N.Čapą, V.Bernotą, A.Grublį, M.Žilį – jie posėdžiuose praleido ne mažiau nei 90 proc. jų trukmės.
Pernai buvo ir tokių politikų, kurie praleido net trečdalį posėdžių. Jų nelankymo pirmūnas – Rolandas Bražinskas. Jis miesto tarybos nario priesaiką davė kiek vėliau nei balandžio 12 d., tad įgijo teisę dalyvauti devyniuose posėdžiuose. Tris iš jų politikas praleido.
Du posėdžius iš 11 praleido J.Šeršniovas, L.Petraitienė, A.Razbadauskas, A.Vaišvila, V.Vareikis, E.Gentvilas, po vieną – R.Taraškevičius, I.Rozova ir V.Plečkaitis.
http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/vieneri-metai-klaipedos-miesto-taryboje-kas-nuveikta-417531/psl-1

 

Šios kadencijos Klaipėdos miesto tarybos nariai savo darbo metines pasitinka skirtingomis nuotaikomis. Vieni giriasi nuvertę kalnus, kiti guodėsi, jog dirbti trukdo „centras“ iš Vilniaus, treti konkrečių darbų net nesugebėjo įvardyti ir todėl nepyktų, jei rinkėjai galėtų atimti mandatą.

Prirašė penkis puslapius

Pernai balandžio 12-ąją į pirmąjį miesto tarybos posėdį susirinkę miesto tarybos nariai jau turi pateikti ataskaitas, ką nuveikė praėjusiais metais.

Miesto tarybos veiklos reglamente aiškiai parašyta, jog iki balandžio 1 d. tarybos narys privalo pateikti savo veiklos ataskaitą sekretoriatui. Tarybos narių pateiktos ataskaitos ne vėliau kaip iki gegužės 1-osios skelbiamos savivaldybės interneto tinklalapyje.

Nors iki balandžio 1-osios liko vos kelios dienos, veiklos ataskaitas už praėjusius metus pateikė vos šeši iš 31 miesto tarybos nario.

Prievolę atliko Nerijus Čapas, Artūras Šulcas, Audrius Vaišvila, Rolandas Bražinskas, Vygantas Vareikis, Saulius Budinas.

Išsamiausia tarp pateiktų ataskaitų – N.Čapo. Politikas prirašė net penkis puslapius. Išsamiai aprašęs, kokiuose susitikimuose ir pasitarimuose per metus dalyvavo, politikas įvardijo ir nuveiktus darbus – gyventojų prašymu kreipėsi į savivaldybę, kad būtų perstatytas reklaminis stendas, pakeistas kelio ženklas.

Politikas pasistengė, jog nuo kitų metų uostamiesčio moksleiviams tektų mokytis Lietuvos laisvės kovų istorijos. Jis kreipėsi į savivaldybę dėl šios istorijos dėstymo Klaipėdos mokyklose ir sulaukė atsakymo, jog švietimo įstaigos įpareigotos sudarant ugdymo planus atsižvelgti į ugdymo plano nuostatas dėl Lietuvos laisvės kovų istorijos dėstymo.

Uždraudė rūkyti

Išsamią ataskaitą parašė ir A.Šulcas, kuris nedaugžodžiaudamas išvardijo nuveiktus darbus. Jis inicijavo, o miesto tarybos nariai pritarė, jog netvarkomų pastatų savininkai būtų apmokestinti maksimaliu žemės nuomos mokesčio tarifu.

„Džiaugiuosi, kad miesto taryba pritarė ir mano inicijuotam sprendimui – sustabdyti chaotišką laikinųjų statinių (kioskų) statymą viešosiose erdvėse“, – ataskaitoje rašė A.Šulcas.

Dar vienas nuopelnas – vadovavimas darbo grupei, pasiūliusiai nuo kitų metų mokestį už atliekų surinkimą ir išvežimą sumažinti 10 proc.

S.Budino ataskaita – itin konkreti. Išvardijęs, kurių komitetų komisijų nariu jis yra, politikas pažėrė ir nuveiktų darbų išklotinę. Jo galvoje praėjusiais metais gimė mintis Klaipėdoje nepilnamečiams uždrausti rūkyti viešosiose vietose, o kiti politikai tokią idėją palaikė, tad draudimas jau įsigaliojo.

„Mano iniciatyva bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 m. plane vienoje pagrindinių mokyklų nutarta vykdyti sveikatinimo ir sporto programas. Taip pat į minėtą planą, mano siūlymu, įtraukti galimi sprendimo variantai dėl gimnazijos mokiniams, turintiems ypatingų akademinių gabumų“, – apie savo dėmesį moksleiviams ataskaitoje rašė S.Budinas.

Pradžiugino motociklininkus

Proza liejosi ir miesto tarybos nario R.Bražinsko 2011 m. veiklos ataskaitoje.

„Klaipėda – Lietuvos uostas, tačiau uostamiestyje žuvies prekyba einasi sunkiai. Iniciatyvų būta įvairių, tačiau nė viena jų nedavė ilgalaikio rezultato. Todėl 2011 m. ėmiausi kuruoti žuvies nuolatinės prekybos paviljono Danės krantinėje įkūrimą“, – viešai publikuojamoje ataskaitoje rašo R.Bražinskas (kalba netaisyta – V.S.).

Tačiau tokio paviljono Klaipėdoje nėra iki šiol.

Ataskaitoje politikas taip pat pabrėžė, jog jau ne vienus metus nekeičia nuomonės, kad savivaldybės įmonės privalo dirbti nenuostolingai. Todėl jis praėjusiais metais pateikė sprendimo projektą išnuomoti Senąjį turgų.

Miesto tarybos nario A.Vaišvilos ataskaita iškalbinga nuveiktais darbais. Jis kaip Miesto ūkio komiteto pirmininkas pernai surengė du išvažiuojamuosius posėdžius, kuriuose teikė pasiūlymus, kaip derėtų sutvarkyti miesto aikštes, šaligatvius, gatves, apleistas teritorijas.

Kai kurie politiko pasiūlymai yra įgyvendinti. Vienas jų – Žvejų gatvę vasaros sezono metu paversti promenada, kitas – leisti visa Manto gatve važiuoti motociklininkams.

Prižiūrėjo arenos statybas

„Klaipėda“ pakalbino ir tuos politikus, kurie dar nėra pateikę savo ataskaitų, ir paprašė įvardyti reikšmingiausius praėjusių metų darbus.

Buvęs uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius pabrėžė, jog praėjusieji metai jam buvo pereinamasis laikotarpis, nes iki balandžio 12-osios jis dar buvo miesto vadovas, o po jos – jau tapo tik tarybos narys.

„Tačiau kai nustojau eiti mero pareigas, man dar tris mėnesius buvo mokamas atlyginimas – išeitinė kompensacija. Ir tie trys mėnesiai darbo buvo labai įdomūs, nes reikėjo pabaigti nebaigtus darbus. Kalbu apie Klaipėdos arenos statybas, kurias atidžiai prižiūrėjau, ir Europos krepšinio čempionato uostamiestyje organizavimą“, – teigė R.Taraškevičius.

Jis tvirtino, jog darbų kaip miesto tarybos narys turi labai daug, tačiau visus juos sunku ir išvardyti.

Daugiausia mandatų miesto taryboje turinčios Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Algirdas Grublys tvirtino, jog reikšmingiausias 2011 metų darbas – išlaikyti stabilią koaliciją, kuri priima teisingus sprendimus.

Dar vienas pasiekimas – permainos sporto srityje. „Manau, kad buvo teisinga mintis surengti sporto bendruomenės kongresą, pakeisti sporto įstaigų požiūrį į finansavimą, įvesti oficialius mokesčius sportuojančių vaikų tėvams“, – teigė A.Grublys.

Jo iniciatyva Miesto ūkio komitetas tapo Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetu, nes taip esą daugiau dėmesio bus skiriama aplinkos apsaugos problemoms spręsti, kurios iki šiol buvo tarsi ignoruojamos. 

„Nenutiesiau nė vienos gatvės, neišasfaltavau nė vieno keliuko, tačiau, manau, jog metai buvo prasmingi ir darbingi“, – save įvertino A.Grublys.

Įkūrė futbolo komandą

Sporto, švietimo sistemų problemų sprendimas, kova su grafitininkais, viešosios tvarkos mieste užtikrinimo koordinavimas – tokius savo praėjusių metų darbus įvardijo Vytautas Čepas.

Vienu reikšmingiausiu savo pasiekimu jis nurodė, jog Klaipėdoje įkurta nauja futbolo komanda „Klaipėdos granitas“.

„Su ja siejame labai daug vilčių, nes pastaruosius metus Klaipėdos futbole buvo košmaras. Daugiau nieko doro ir nenuveikiau“, – juokavo V.Čepas.

Juokauti nebuvo linkęs tarybos narys Vidmantas Plečkaitis. „Per praėjusius metus pastebėjau, jog labai sumenko savivaldos galios. Viską diktuoja Vilnius. Greitai bus taip, kaip anksčiau, kai klausydavomės Maskvos nurodymų“, – pyko politikas ir pateikė pavyzdžių.

Jis ieškojo galimybių, kaip socialinio būsto nuomininkams sumažinti nuomos kainą, nes kai žmonės gavo sąskaitas už šildymą, iškart pasipylė prašymai būstus pakeisti į mažesnius.

„Tačiau savivaldybės administracija man paaiškino, kad Vilnius “nuleidžia„ metodiką, kaip apskaičiuoti nuomos kainą, ir mes nieko negalime padaryti. Dar vienas pavyzdys – Žuvų aukcionas. Visus metus siekėme, kad jis atitektų savivaldybei, nes tai logiškiausia. Tačiau Vilnius pasakė “ne„, ir viskas. Esame kažkokie išsukinėtomis rankomis“, – apmaudo dėl suvaržytų galių neslėpė V.Plečkaitis.

Valdininkams – kritika

Miesto tarybos narė Lilija Petraitienė tvirtino, jog pagrindinis kliuvinys normaliai dirbti – savivaldybės administracija.

„Valdininkams geriausias tarybos narys yra tas, kuris tyli. Kitaip negaliu paaiškinti, kodėl su mumis elgiasi taip nepagarbiai ir net žeminančiai. Vieną tarybos sprendimo projektą, kurį rengiau, savivaldybės administracija atmetė net septynis kartus. Turėjau samdyti advokatą, kad jį padėtų parengti ir tik tada sprendimo projektas jau pateko į komitetus“, – karčią patirtį prisiminė L.Petraitienė.

Šis sprendimo projektas šiandien bus svarstomas miesto tarybos posėdyje. Jo esmė – padidinti mokesčius už atliekų išvežimą ir tvarkymą lošimo namams.

Politikė Z.Šličytė prisipažino ataskaitos dar neparašiusi, tačiau tai padaryti nebus sunku, nes ji bus labai trumpa.

„Neturiu, ką rašyti ir ką atsiskaityti, tegul meta mane iš tos tarybos. Praėjusiam miesto tarybos posėdžiui pasirengti reikėjo perskaityti 700 puslapių informacijos, tad laiko kitiems darbams tikrai nebelieka“, – teigė Z.Šličytė.

Miesto tarybos narys Vytautas Lupeika net nežinojo, jog ataskaitą reikia pateikti iki balandžio 1-osios.

„Jūs man čia naujieną pasakėte, reikės pradėti rašyti. Dabar man dar labai sunku išskirti, ką nuveikiau per praėjusius metus“, – žinia, kad po kelių dienų reikia pateikti veiklos ataskaitą, šokiravo V.Lupeiką.

 

Komentaras

Jurijus Šeršniovas

Klaipėdos miesto tarybos narys, Etikos komisijos pirmininkas

Miesto tarybos narius pateikti savo veiklos ataskaitas įpareigoja Vietos savivaldos įstatymas, miesto tarybos veiklos reglamentas. Pats dar jos neparašiau, tačiau tai padarysiu kuo greičiau ir šiandien įteiksiu sekretoriatui. Kitus miesto tarybos narius per tarybos posėdį paraginsiu pateikti ataskaitas. Jei bus tokių politikų, kurie ilgai neteiks savo ataskaitos, gal jų elgesį teks svarstyti Etikos komisijoje. Parašyti tą ataskaitą tikrai nėra sunku, tačiau ranka nekyla, nes jūs, žurnalistai, jas už mus anksčiau parašote. Miesto taryboje yra nemažai naujų narių, todėl manau, jog reikia diskutuoti dėl tų ataskaitų. Galbūt jas reikėtų teikti tik vieną kartą – besibaigiant kadencijai. Tačiau, kita vertus, gal ir gerai, jei ataskaitos teikiamos kasmet. Tik reikėtų nustatyti formą, kas joje turi būti parašyta. Manau, kad tikrai inicijuosiu diskusiją šiuo klausimu.

Posėdžiuose neišsėdėjo

Klaipėdos miesto tarybos sekretoriatas išanalizavo, kaip politikai 2011 metais lankė posėdžius ir kiek juose praleido laiko.

Šios kadencijos miesto taryba, kuri į pirmąjį posėdį susirinko pernai balandžio 12 d., iš viso per metus posėdžiavo 11 kartų.

Į visus posėdžius atvyko net 21 iš 31 miesto tarybos nario. Tačiau tik kas antras sugebėjo posėdžiuose išbūti nuo pat jų pradžios iki pabaigos.

Pavyzdingai posėdžiuose sėdėjo S.Budinas, A.Šulcas, A.Barbšys, N.Istomina, V.Lupeika, A.Michailovas, J.Milierius, I.Šiaškienė, Z.Šličytė, V.Titovas.

Prie pavyzdingų posėdžių lankytojų galima priskirti ir V.Grubliauską, V.Čepą, N.Čapą, V.Bernotą, A.Grublį, M.Žilį – jie posėdžiuose praleido ne mažiau nei 90 proc. jų trukmės.

Pernai buvo ir tokių politikų, kurie praleido net trečdalį posėdžių. Jų nelankymo pirmūnas – Rolandas Bražinskas. Jis miesto tarybos nario priesaiką davė kiek vėliau nei balandžio 12 d., tad įgijo teisę dalyvauti devyniuose posėdžiuose. Tris iš jų politikas praleido.

Du posėdžius iš 11 praleido J.Šeršniovas, L.Petraitienė, A.Razbadauskas, A.Vaišvila, V.Vareikis, E.Gentvilas, po vieną – R.Taraškevičius, I.Rozova ir V.Plečkaitis.

 

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/vieneri-metai-klaipedos-miesto-taryboje-kas-nuveikta-417531/psl-1