Valdžia „pažaliavo“ nuo idėjų pertekliaus

Galvojau, valstietiško „parėdymo“ įstatymais priversti žiniasklaidą skelbti 50 proc. gerų naujienų (ir ne daugiau kaip 50 proc. „blogų“) niekas neperspjaus. Tai ką jūs!

Valstiečius perspjauna valstiečiai su sveikatos apsaugos ministru A. Veryga. OK, lauko kavinėse neliks nei alaus, anei vyno taurių. OK, uždrausime, uždarysim visas kavines nuo Vilniaus Vokiečių iki Palangos J. Basanavičiaus gatvės. Ir bus šalyje tvarka, po paraliais!

Ko nepadarė Pakso „tvarka“ ir „teisingumas“, tą per kelis mėnesius padarys nuo idėjų pertekliaus pažaliavę valstiečiai. Anais laikais klaidžiojo skelbimas – „Ieškom, kas balsavo už Prezidentą“. Nes tie, kas balsavo, dažnai slėpdavo rankas, veidus ir pažiūras. Šiandienos folkloras jau skamba taip: „Kur dabar tie, balsavę už valstiečius“? Palaikymo komanda lyg ir neatsiliepia.

Man, kaip liberalių pažiūrų žmogui ir politikui, kyla esminis klausimas – kodėl toliau murkdomės nesąmonėse, kurių valdiškų reguliuotojų dėka vis daugėja? Ar tikrai valdžia žino geriau ir turi teisę žmonėms iš viršaus nuleisti savo „moralės kodeksą“?

Ėjau į Seimo rinkimus su šūkiu „Už blaivų protą Seime“. Kaip matote, dabar šūkis dviprasmiškai siejasi su valstiečių darbais. Lyg ir turėjome tapti vienminčiai, tik išėjo priešingai.

Suprantu, kad mūsų Sveikatos apsaugos ministerija yra įsikūrusi Vilniaus senamiestyje ir yra apsupta daugybės lauko kavinių. Galbūt tai erzina ministrą, gal todėl visokių minčių ministro galvoje kyla? Bet tada gal paprasčiau tiesiog iškelti ministeriją į gražų valstietišką rugių lauką? Bent vasaros sezonui!

Tokio komunisto Andropovo laikais viduryje dienos vyrai juodais drabužiais alaus baruose tikrindavo asmens dokumentus. Sukdavosi žmonės įvairiai. Vieni savo bokalą išgerdavo, kitus išsiveždavo. Neseni laikai, kai pagalvoji.

Apie alkoholio žalą kalbėti reikia, reikia šviesti, reikia dirbti su tais, kurie be taurelės dienos nemato. Bet ne „žaliais“ draudimas, ne bausmėmis ir ne baudomis tas daroma. Baikim tas nesąmones, be pykčio.