„Vakarok su liberalais” iniciatyva įsibėgėjo

Kiek iš mūsų esame tiesiogiai bendravę su pačių išrinktu Seimo ar miesto Tarybos nariu? Deja, mūsuose susiklosčiusi tokia praktika, kad tie žmonės, kurie paniro į politikos vandenis ir turėtų būti viešos asmenybės, paprastam žmogui tampa terra incognita. Rinkėjui jie dažniausia neprieinami – juos matome tik televizorių ekranuose arba skaitome apie juos dienraščiuose. Susitikti savo išrinktąjį atstovą nėra paprasta – nebent rimtai, „oficialiai“ bėdai prispaudus ryžtamės į juos kreiptis pagalbos. O ką jau kalbėti apie galimybę jiems išsakyti kasdienes problemas, pasidalinti mintimis, padiskutuoti ar tiesiog susipažinti!

Tačiau mes būtume ne liberalai, jei nepamėgintume šios situacijos pakeisti. Naujų rinkimų į LR Seimą, kurie vyks liepos 3 dieną, kampanijos metu nutarėme išmėginti originalią, nors iš kitos pusės – daugiau nei paprastą idėją. Kodėl gi mums nemetus iššūkio politikams ir nesuorganizavus jų akistatos su rinkėjais, o uostamiesčio gyventojams nesudarius galimybės artimiau susipažinti su savo atstovais miesto Taryboje bei Seime? Taip mums gimė iniciatyvos „Vakarok su liberalais“ idėja.

O ją įgyvendinti –  itin paprasta. Jei šiltą vasaros vakarą buvote į savo namus ar kiemą jaukiam vakarui pasikvietę bičiulius, kolegas ar kaimynus, tereikėjo žengti vienu žingsneliu toliau ir į tą patį susiėjimą pasikviesti ir politiką liberalą. Juk tikrai ne visi politikai vengia tiesioginių susitikimų su žmonėmis ir mieliau renkasi bendravimą per tarpininkus: ekraną, spausdintą lapą ar vis dažniau – Facebook‘ą. Liberalų sąjūdžio kandidatė į Seimą Diana Stankaitienė pirmenybę visada teikia gyvam bendravimui. Ji – aktyvi visuomenininkė, socialinė darbuotoja, taip pat ir dėstytoja, jau ilgus metus dirba socialinėje srityje, lanko sergančius ir neįgaliuosius jų namuose, rūpinasi vienišomis motinomis ir vaikus auginančiais tėvais, globoja tuos, kurie yra pažeidžiami ir kuriuos labiausiai šildo dėmesys bei šiltas pokalbis.

„Jau 15 metų dirbu su tais, kuriems reikia pagalbos, paramos, prieglobsčio ar tiesiog draugiško pokalbio. Mėgstu savo darbą, jame jaučiuosi gyva, o kai matau savo darbo rezultatą kito žmogaus laimingose akyse ar šypsenoje, suprantu, kad užsiimu itin prasminga veikla. Todėl labai džiugiai priėmiau idėją ir kvietimą apsilankyti klaipėdiečių organizuojamuose jaukiuose namų vakarėliuose. Ir nenusivyliau – tai buvo išties nuoširdūs, daug teigiamų emocijų suteikę vakarai, gausūs malonių netikėtumų – jų metu ne tik susipažinau su naujais žmonėmis, bet ir sutikau seniai matytus savo kursiokus, bendraminčius, su kuriais šokome tautinių šokių kolektyve,“ –  mintimis po susitikimų dalinosi Diana.

Dianą Stankaitienę į klaipėdiečių vakarus lydi kiti miesto liberalai: vicemeras Artūras Šulcas, administracijos direktorės pavaduotoja Alina Velykienė, uosto direktorius Eugenijus Gentvilas, Tarybos nariai Ramunė Staševičiūtė, Audrius Vaišvila ir Rolandas Bražinskas. Kelioms uostamiesčio gyventojų kompanijos itin pasiseks – į jų namus kartu su Diana pasibels ir mūsų miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Tai buvo nepakartojama patirtis. Vien ką reiškia galimybė išklausyti žmonių rūpesčių. Neformalioje aplinkoje visos problemos pasirodo esančios menkesnės ir greitai išsprendžiamos. Štai susitikusios su Alyvų gatvės gyventojomis, jau kitą savaitę ėmėmės konkrečių darbų: nukirsti seną beržą, pasirūpinti nekokybiškai sutvarkytu stogu ir statybininkų piktnaudžiavimu“, – įspūdžius iš paties pirmojo susitikimo bėrė uostamiesčio administracijos direktorės pavaduotoja liberalė Alina Velykienė.

Ne visur liberalai buvo sutikti su prašymais padėti išspręsti jų bėdas – kai kur žmonės tiesiog norėjo susipažinti, padiskutuoti ir maloniai pabendrauti, o Aukštaičių gatvės bendruomenė pakvietė ir į kaimynų švenčiamas Antanines!

„Pasikviesti į savo namus politikus ir vakaroti kartu su jais – iki šiol nepasitaikiusi galimybė, tad atsiradus progai nė minutės nedvejojome. Nors nuo susitikimo jau praėjo savaitė, vis dar pasigiriame kaimynams, kad vakarojome su savo Seimo ir Tarybos narėmis. Nuo šiol iškilus klausimams, norėdamos išsakyti savo idėjas ar prispaudus bėdai drąsiai kreipsimės į mus atstovaujančias politikes – juk mes jas  jau puikiai pažįstame! Mes nebe vienos, nes žinome, kad turime drauges, kurioms mes rūpime“, –  naujomis pažintimis džiaugėsi Alyvų gatvės gyventoja ponia Aldona.

Šiltais birželio vakarais Klaipėdos mieste vyko ir dar vyks apie trisdešimt vakarų, į kuriuos, aktyviai naudodamiesi jiems liberalų suteikta galimybe, politikus kviečiasi klaipėdiečiai. Ir Jūs norite praleisti šaunų vakarą su draugais, kolegomis ar kaimynais, bet nerandate tam tinkamos progos? Šiek tiek laisvos dvasios, liberalaus polėkio, betarpiško bendravimo bei sveiko proto ir progą mes kaip mat atrasime! Tereikia užpildyti šią anketą ir į savo rengiamą vakarą pasikviesti liberalų politkus. Vakarok su liberalais!

PARSISIŲSKITE DIANOS STANKAITIENĖS RINKIMINĮ LAIKRAŠTĮ

PARSISIŲSKITE DIANOS STANKAITIENĖS RINKIMINĮ LANKSTUKĄ

PARSISIŲSKITE DIANOS STANKAITIENĖS RINKIMINĮ ATVIRUKĄ