Vaikus užimti įmanoma ir nemokamai

Vakar Vydūno gimnazijos futbolo aikštelėje surengta pirmoji nemokama futbolo treniruotė vaikams, kuriai neprireikė jokio valstybės ar Savivaldybės finansavimo.
Tokios idėjos autorius – Sulupės seniūnaitis, miesto Tarybos narys Saulius Liekis, kuriam pagelbėjo buvęs futbolo treneris Pranas Ivaškevičius.
Pasak S. Liekio, idėja vesti nemokamas treniruotes vaikams kilo tada, kai iš bendruomenės lėšų buvo sumanyta organizuoti regbio stovyklas.
„Pasitarę su treneriu, nusprendėme, kad mums tiek lėšų nereikia, o ir projekto finansavimo jokio nebuvome prašę. Todėl pasitarėme su Vydūno mokyklos direktoriumi dėl futbolo aikštelės, kuri vasarą yra laisva, ir gavome sutikimą čia rengti treniruotes”, – pasakojo S. Liekis.
Seniūnaitis pats dalino kvietimus į treniruotes, kviečiami buvo visi norintys 7-10 metų amžiaus vaikai, o atvykusiųjų skaičius nustebino jį patį.
„Tikrai nesitikėjau, kad ateis tiek daug jaunųjų futbolininkų. Maniau, bus 10, o čia jų per 20. Daug vaikų yra iš šio rajono, žaidžia ir „Ryto” globos namų auklėtiniai, smagu, kad kai kuriuos iš toliau atlydėjo tėvai, seneliai. Vaikai greitai susibendrauja, yra ir romų bei rusų tautybės berniukai”, – kalbėjo jis.
P. Ivaškevičius savanoriškai prisidėjo prie šios veiklos – vos seniūnaičiui pasiūlius.
„Aš pats čia netoliese augau, todėl malonu prisidėti. Šie vaikai niekuo neprastesni už tuos, kuriuos treniravau, kai dirbau. Kai kurie berniukai futbolą čia žaidžia kasdien, tik su mumis jiems ir saugiau, ir įdomiau. Treneriu dirbau 40 metų, todėl poros valandų per dieną – negaila”, – pasakojo jis.
Anot seniūnaičio, nemokamų futbolo treniruočių idėją be finansavimo pavyko įgyvendinti geranoriškų žmonių dėka.
„Užsiėmimai vyks tik du kartus per savaitę po porą valandų, tad daug lėšų tam nereikia. Keli žmonės, palaikantys mūsų idėją, tapo rėmėjais ir nupirko du futbolo kamuolius”, – sakė S. Liekis.
Buvo planuota treniruotes vykdyti dvi savaites, antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 14 iki 16 val. Tačiau vakar sulaukę gana didelio susidomėjimo organizatoriai svarstė, kad jei ir kitą kartą vaikų bus tiek pat daug, tokią veiklą reikės pratęsti.
„Galbūt kitą vasarą, paprašę finansavimo, galėtume rengti ir ilgesnį laiką trunkančias vasaros stovyklas jauniesiems futbolininkams”, – svarstė S. Liekis.

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/vaikus-uzimti-imanoma-ir-nemokamai-1375898/
© Eimanto CHACHLOVO nuotr