V. Grubliauskas išrinktas Lietuvos merų klubo prezidentu

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas penktadienį Šiauliuose vykusiame Lietuvos merų klubo posėdyje bendru narių sutarimu išrinktas naujuoju šiuo klubo prezidentu. Lietuvos merų klubas šiuo metu vienija daugiau nei 40 esamų ir buvusių Lietuvos merų, o pagrindinis klubo veiklos tikslas – savivaldos plėtra bei savivaldybių ir valstybės valdžios interesų derinimas.

„Tai naujas didžiulis iššūkis ir visiškai nauja patirtis politinėje karjeroje, juolab kad teks vadovauti išskirtinai didžiulę patirtį savivaldos veikloje ir politikoje turinčius merus vienijančiam klubui, – vertindamas penktadieninį Lietuvos merų klubo narių sprendimą sakė V. Grubliauskas. – Kartu tai ir didžiulis visos Klaipėdos įvertinimas bei įvairiose srityse uostamiesčio Savivaldybės pasiektų teigiamų pokyčių ir visai Lietuvai pavyzdinių rezultatų pripažinimas.“

Klaipėdos mero teigimu, viena svarbiausių jo, kaip naujojo Lietuvos merų klubo prezidento, užduočių – didinti klubo svarbą sprendžiant šalies savivaldai aktualias problemas.

„Kartu klubui būtina rasti ir savą raiškos būdą bei spręstinų problemų ratą, siekiant nedubliuoti Lietuvos savivaldybių asociacijos bei Lietuvos didžiųjų miestų merų forumo veiklos“, – pažymėjo V. Grubliauskas.

Lietuvos merų klubas įkurtas 1992 metais. Tuomet jis vadinosi Lietuvos Didžiųjų miestų ir kurortų sąjunga ir buvo vienintelė organizacija atstovaujanti savo narių – Savivaldybių interesus Seime ir Vyriausybėje. Šios Sąjungos vadovų ir specialistų pastangomis buvo įkurta Lietuvos Savivaldybių asociacija. Siekiant nedubliuoti abiejų organizacijų veiklos, Didžiųjų miestų ir kurortų sąjunga reorganizuota į Lietuvos merų klubą, kurio nariais yra Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Visagino, Palangos, Druskininkų, Birštono, Neringos miestų buvę ir esami merai.

Iki šiol Lietuvos merų klubo prezidento pareigas ėjo LR ministro pirmininko patarėjas, buvęs Neringos savivaldybės meras Antanas Vinkus.

Uostamiesčio meras V. Grubliauskas šiuo metu taip pat eina Klaipėdos regiono plėtros tarybos pirmininko ir asociacijos „Klaipėdos regionas“ prezidento pareigas bei yra ES Regionų komiteto narys.