V. Grubliauskas ir D. Stankaitienė apie socialinių darbuotojų algas

Vienai menkiausiai apmokamų profesijų – socialiniams darbuotojams – jau reikia socialinės paramos. Iš nedidelės algos galo su galu nesuduriantys darbuotojai, kaip ir jų globojami bedaliai, laukia produktų davinių iš „Maisto banko“, prašo kompensacijų už būsto šildymą.

„Alkanus prižiūri patys neprivalgę“, – apibendrino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, ketvirtadienį išklausęs uostamiesčio socialinių įstaigų vadovų pareiškimus.

Socialiniai darbuotojai, kurie rūpinasi sunkiai besiverčiančiomis šeimomis, beglobiais vaikais, artimųjų paramos neturinčiais senoliais, neįgaliaisiais, gauna vieną mažiausių uždarbių.

Menkos algos

Klaipėdos miesto Socialinės paramos centro darbuotoja Diana Stankaitienė teigė, jog aukštuosius išsilavinimus turinčių socialinių darbuotojų algos siekia vos 1000–1200 Lt, jų padėjėjų algos neretai nesiekia nė 800 Lt.

„Nemaža dalis darbuotojų, gaudami tokias mažas algas ir turintys išlaikyti vaikus, patys yra priversti prašyti paramos. Ir tik dėl to, kad jų darbas yra taip menkai įvertintas“, – stebėjosi D.Stankaitienė.

Miesto valdžios prašoma padidinti atlygį socialiniams darbuotojams. Teigiama, jog šios srities darbuotojams algas po 20 proc. žada kelti Kaunas bei Vilnius. Klaipėdai prireiktų papildomo milijono, jei ji taip pat pasiryžtų kelti algas socialiniams darbuotojams.

Gali tik užjausti

„Darbuotojai vyksta į seminarus, susitinka su kitų miestų kolegomis. Žinome, kad keliems savivaldybės darbuotojams atlyginimus žadama pakelti iki maksimalios įstatymo leidžiamos ribos, o mums visiems skaičiuojama pagal vidurkį“, – replikavo uostamiesčio socialinių įstaigų vadovai.

„Esu ne kartą pabrėžęs, jog socialinis darbuotojas kartu yra ir kunigas, ir psichologas, ir policininkas. Gėda visai sistemai, kad patiems darbuotojams reikia paramos. Tačiau mes negalime išskirti vienos profesijos ir jai pakelti algas, nekeliant atlyginimų kultūros, sporto ar kitų sričių darbuotojams, kurių darbo užmokesčiai taip pat nėra dideli“, – sakė  V.Grubliauskas. 

http://www.15min.lt/naujiena/miestas/klaipeda/bedaliu-globejai-patys-basi-43-170057