Uždekime žvakutę valdininkų bejėgiškumui

Artur Trush, Klaipėdos liberalų skyriaus pirmininkas

Kada prasidėjo Klaipėdos senamiesčio kai kurių gatvių remontas, turbūt nelabai ir pamename. Dalis gatvelių vis dar užtvertos barikadomis. Buvo džiugiai pranešta, kad sutvarkyta ir atidaryta Teatro aikštės prieigose esanti gatvelė. Bet kas iš to, jeigu ja važiuodamas patenki į akligatvį, esantį Žvejų gatvėje. Ten nesibaigiantis remontas. Vieną atkarpą sutvarkė. Dabar tvoromis užtverta prie Dramos teatro.

Dėl Žvejų gatvės remonto. Vis gi, sveiku protu yra sunku suvokti, kaip kelių šimtų metrų ilgio gatvelės neįmanoma sutvarkyti per 2 metus? Per tokį laiką nutiesiamos šimtakilometrinės autostrados. Jau dabar galima pasakyti, kad ši senamiesčio gatvelė tapo liūdno rekordo savininkė- ilgiausiai tvarkoma Klaipėdos gatvė, jeigu laiką padalinsime iš metrų. Eikime ten uždegti žvakutes, kaip liūdesio dėl valdininkų bejėgiškumo, ženklą. Bet aišku, kad tos žvakutės nepadės Žvejų gatvės restoranams, barams, parduotuvėms, kurios dėl užsitęsusių remonto darbų jau bankrutavo arba atsidūrė labai sunkioje padėtyje. Kas joms kompensuos prarastus klientus ir patirtus nuostolius?

„Eikime ten uždegti žvakutes, kaip liūdesio dėl valdininkų bejėgiškumo, ženklą. Bet aišku, kad tos žvakutės nepadės Žvejų gatvės restoranams, barams, parduotuvėms, kurios dėl užsitęsusių remonto darbų jau bankrutavo arba atsidūrė labai sunkioje padėtyje. Kas joms kompensuos prarastus klientus ir patirtus nuostolius?”

Deja, tai ne vienintelis atvejis. Antrojoje Klemiškėje taip pat nematyti kelio remonto pabaigos. Jau antri metai žmonės ten mato tik stovinčią ir beveik nejudančią techniką.

Stulbina ir kai kurie sprendimai, kurie priimami organizuojant eismą dėl uždarytų remonto atkarpų. Pavyzdžiui Tilžės gatvėje esančią pervažą apvažiuoti siūloma per Baltijos pr./ Šilutės pl. žiedą. Jūs rimtai? Vairuotojai nukreipiami ten, kur ir taip formuojasi kilometrinės spūstys.

Visi šie akibrokštai atsiranda dėl šeimininkiško požiūrio trūkumo. Kai jo trūksta, sutartys su rangovais sudaromos ne savivaldybės naudai, nėra tinkamos sutarčių vykdymo kontrolės, niekas neatsako jeigu darbai vėluoja ar daromi blogai.

Dar vienas keistas niuansas. Štai, savivaldybė pasidžiaugė, kad Švyturio gatvės atkarpa sutvarkyta ne tik iš biudžeto lėšų, bet ir panaudojant ten gyvenančių žmonių susimestus pinigus. Nepaisant tai, kad Švyturio gyventojai ir taip moka mokesčius savivaldybei, jie dar papildomai turi prisidėti prie gatvės remonto. Tai yra neteisinga, nes gatvė, kaip ir miesto aikštės, parkai ar krantinės yra viešoji miesto infrastruktūra, už kurios įrengimą ir priežiūra yra atsakinga savivaldybė. Sutikite, labai keistai atrodytų, jeigu savivaldybė paragintų gyventojus finansiškai prisidėti prie savo administracinio pastato remonto, o tai yra lygiai tokia pati viešoji infrastruktūra, kaip ir miesto gatvė, kuria gali naudotis visi.

Savivaldybė turėtų nutraukti tokius neteisingus miesto gyventojų „dvigubus apmokestinimus“, o Švyturio gatvės gyventojams (kaip ir kitų gatvių, prie kurių tvarkymo prisidėjo žmonės savo pinigais) grąžinti jų panaudotas lėšas.

Gali būti tekstas vaizdas