Uostamiestyje statys socialinius namus

Uostamiesčio valdžia ruošiasi socialinių namų statybai. Didžiąją dalį lėšų darbams siekiama gauti iš ES fondų. Pastačius du namus, socialinio būsto fondas pasipildytų 76 butais.

Ar teikti paraišką ES lėšoms gauti socialinių namų statybai, trečiadienį svarstė miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai.

Klaipėdos savivaldybės Projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė tvirtino, kad projektinį pasiūlymą Regiono plėtros tarybai reikia pateikti iki vasario 1 dienos.

Norint tą padaryti, reikia gauti miesto tarybos pritarimą. Paraišką ES struktūrinių fondų finansinei paramai gauti reikia pateikti iki birželio 1 dienos.

Socialiniai namai būtų statomi Irklų gatvė 1 ir Rambyno gatvė 14A sklypuose. Šios vietos buvo patvirtintos dar prieš aštuonerius metus. Abiejuose pastatuose būtų 76 butai.

E. Jurkevičienė pasakojo, kad name Irklų gatvėje būtų 36 butai. Jo techninis projektas jau parengtas. Vyksta statybos leidimo išėmimo procedūra.

Namo, kuris turėtų išdygti Rambyno gatvėje, projektas dar rengiamas. Jis turėtų būti užbaigtas vasarį. Tada prasidės procedūros statybos leidimui gauti.

„Esame gerai pasiruošę šio projekto įgyvendinimui“, – tvirtino vedėja.

Skaičiuojama, kad bendra projekto vertė sieks beveik 4,6 mln. eurų. Iš jų apie 3,8 mln. eurų planuojama gauti iš ES fondų. Tiek galėtų būti skirta Klaipėdai.

Beveik 730 tūkst. eurų turėtų prisidėti pati savivaldybė. Manoma, kad tam butų galima panaudoti būsto nuomos ir gyvenamųjų patalpų pardavimo lėšas.

„Savivaldybė turėtų prisidėti 15 proc. – apie 680 tūkst. eurų, tačiau dar apie 50 tūkst. eurų sudaro tinkamos projekto išlaidos, viršijančios skiriamą finansavimą, bei netinkamos, bet būtinos projekto įgyvendinimui“, – komentavo vedėja.

E. Jurkevičienė vylėsi, kad kainą pavyks sumažinti, renkant rangovą konkurso metu. Tačiau tarybos nariai tuo suabejojo. Galvojama, kad namų statybos truktų apie trejus metus.

Klaipėdoje socialinio būsto laukia daugiau kaip 2,5 tūkst. asmenų. Pabrėžiama, kad naujuose namuose dalis butų būtų pritaikyta neįgaliesiems.

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/uostamiestyje-statys-socialinius-namus-730286#ixzz3xrr32yfL

Vytauto Petriko nuotr.