Uostamiestyje išriedės naktinis autobusas

Nuo gegužės 1-osios darbą uostamiesčio gatvėse vėl pradės naktinis autobusas. Svarstoma galimybė, kad ši transporto priemonė įpusėjus vasarai kursuotų ne dvi, o tris naktis per savaitę.

Naktinis maršrutas pradėtas organizuoti praėjusiais metais. Mažos talpos autobusas kursuodavo naktimis iš penktadienio į šeštadienį bei iš šeštadienio į sekmadienį.

Naktinis autobusas darbą pradėdavo po vidurnakčio ir baigdavo apie 5 val ryto. Keleiviai būdavo vežami pagrindinėmis miesto arterijomis – nuo Liepojos gatvės iki Jūrininkų prospekto. Autobusai kursavo kas valandą.

Viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis tvirtino, kad pakeitimų kol kas nenumatoma. Tik šią savaitę naktinis maršrutas bus organizuojamas ne dvi, o tris naktis.

Darbą jis pradės naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Vėliau šis maršrutas gatvėmis riedės, kaip įprasta.

„Mažo autobusiuko šiame maršrute užtenka. Praėjusį sezoną buvo gal tik keletas šventinių dienų, kai netilpo keleiviai. Sieksime, kad renginių metu važiuotų didesnės transporto priemonės“, – teigė vadovas.

Pasak G.Neniškio, kol kas naktinis maršrutas bus organizuojamas dvi naktis per savaitę. Taip tęsis iki liepos pradžios. Tada bus stebima situacija. Jei reikės, naktinis autobusas kursuos tris naktis per savaitę. Prisidėtų naktis iš ketvirtadienio į penktadienį.

„Galvosime, ką daryti. Kol kas sprendimo nesame priėmę“, – tvirtino direktorius.

Praėjusiais metais naktiniu maršrutu pasinaudojo apie 3 tūkst. keleivių. Autobusiukai darbą pradėjo gegužę ir kursavo iki spalio pabaigos. Tačiau, anot G.Neniškio, neaišku, ar tiek ilgai jie važiuos ir šį sezoną.

„Spalį būdavo labai mažai keleivių. Žiūrėsime, ar reikia važiuoti šį mėnesį“, – komentavo vadovas.

Pusė keleivių naktiniais autobusais važiuodavo naudodamiesi elektriniais terminuotais ar iš anksto nusipirktais bilietais. Kita dalis juos įsigydavo pas vairuotoją.

Tačiau naktiniame autobuse popieriniai bilietai kainuoja brangiau nei važiuojančiuose dieną – eurą. Tiesa, taikomos ir lengvatos.

„Pirmasis naktinio autobuso sezonas buvo pakankamai sėkmingas. Pavyko išvengti incidentų. Tikimės, kad šis sezonas bus dar geresnis“, – vylėsi vadovas.

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/uostamiestyje-isriedes-naktinis-autobusas-688066#ixzz3Yax14BBz
Nuotr. Vytauto Liaudanskio