Uostamiestis ruošiasi atsinaujinimui

Šią savaitę, uostamiesčio širdyje – S. Šimkaus gatvėje bus keičiamos šaligatvio trinkelės bei pjaunami seni sergantys medžiai, kurių vietoje bus atsodinti nauji.

Savivaldybės užsakymu 2014 metais parengto remonto darbų plane numatoma sutvarkyti pėsčiųjų takus S. Šimkaus gatvėje Atkarpoje nuo Vytauto gatvės iki S. Daukanto gatvės numatomas susidėvėjusių šaligatvių betoninių plytelių keitimas betono trinkelėmis, papildomų automobilių stovėjimo vietų įrengimas, želdinių atnaujinimas.

2011 metais S. Šimkaus gatvėje buvo atliktas medžių būklės vertinimas. Apžiūrėjus medžius nustatyta, kad jų būklė neatitinka gatvės želdinių kokybės reikalavimų. Kai kurie medžiai yra su kamieno ir priekelminės dalies puviniais, mechaniniais pažeidimais, grybelinėmis ligomis, pasvirę į šaligatvio, važiuojamosios dalies pusę. Dauguma medžių yra praradę dekoratyvumą. Jų šaknys ardo asfalto ir šaligatvio dangą, trukdo normaliam pėsčiųjų judėjimui. S. Šimkaus g. yra ir tokių medžių, kurie keroja prie požeminių tinklų. Iš 97 liepų net 92 yra blogos ar patenkinamos būklės. Vykdant gatvės šaligatvių paprastąjį remontą, numatoma nupjauti visas 97 senas liepas, jų vietoje pasodinti 66 naujus medelius (liepas) ir persodinti 11 jau pasodintų naujų medelių.

Įvertinusi šios gatvės želdinius, savo išvadą pateikė Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija. Jos išvadoje nurodyta, kad S. Šimkaus gatvėje augantys medžiai nebegali atlikti savo funkcijų, todėl rekomenduojama juos keisti naujais. Gatvės remonto ir medžių atsodinimo darbai bus atlikti iki vasaros sezono pradžios.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės teigimu mieste bus atnaujinta po 25 medžius Pievų g., Smiltelės g., Liepų g. prie viaduko medžiai bus sodinami vietoje nugriautų pastatų. Kūlių vartų g. bus pasodinti dekoratyviniai augalai, Baltijos pr. ir Šilutės plento g. bus atsodinta gyvatvorė. Šiemet uostamiestyje planuojama atnaujinti želdynų už beveik 90 tūkst. eurų.

Balandį mieste ne tik prasidės medžių atnaujinimo darbai, bet ir viešųjų miesto teritorijų tvarkymas. Savivaldybė tradiciškai nuo balandžio 1 d. iki gegužės 20 d. skelbia švaros laikotarpį. Beveik per du mėnesius klaipėdiečiai – mokiniai, studentai, garažų bendrijų, visuomeninių organizacijų atstovai, gyventojai kviečiami tvarkytis. Skatindama pilietiškumą, ekologinį mąstymą, socialinį aktyvumą ir siekdama stiprinti vietines bendruomenes savivaldybė teiks visą reikalingą informaciją apie tvarkytinas vietas. Kaip ir kasmet sudarytas 90 labiausiai tvarkytinų teritorijų sąrašas.

Su Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centru suderinta, kad po talkų šiukšlės į sąvartyną bus vežamos nemokamai. Savivaldybė į talkas užsiregistravusioms įstaigoms parūpins maišų šiukšlėms.

Norintys dalyvauti talkoje gyventojai arba kolektyvai, o tai pat įmonės turėtų kreiptis į savivaldybę (Liepų g. 11, 105 kab. tel. nr. 39 60 87) ir iš sąrašo pasirinkti teritoriją, kurią tvarkys.