Tobulins priėmimo į darželius sistemą

Pasibaigus sutarčiai su įmone, administravusia uostamiesčio elektroninę vaikų registraciją į darželius, rinkdami naują administratorių valdininkai sykiu svarsto, ką šioje sistemoje būtų galima patobulinti.

„Matome, kad toje sistemoje yra tam tikrų problemų. Todėl yra sudaryta darbo grupė, ruošianti pakeitimus”, – minėjo Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Pasak jos, labiausiai valdininkams nerima kelia tai, kad dabar tėvai nemato savo eilės.

„O tie duomenys, kuriuos mato, yra neišgryninti. Be to, duomenys, kuriuos mes gauname, nėra visiškai patikimi, nes kartais dubliuojasi vaikai, pavyzdžiui, kurie jau lanko darželį, bet nori pakeisti įstaigą”, – pasakojo N. Laužikienė.

Todėl planuojama tėvams, pageidaujantiems keisti vaiko lankomą įstaigą kita, suteikti galimybę patiems koreguoti užregistruotą elektroninį prašymą ir jame nurodyti ne daugiau kaip vieną keičiamą įstaigą. Taip pat siekiama, kad sistemos duomenų tvarkytojas, gavęs raštišką tėvų prašymą, jog atsisakoma priskirtos laisvos vietos, galėtų pašalinti vaiką iš tos įstaigos laukiančiųjų eilės, bet nepašalintų iš kitų pasirinktų įstaigų eilės.

Būna ir kitokių nesklandumų. Pavyzdžiui, ateina eilė vaikui lankyti ugdymo įstaigą, darželio vadovybė skambina tėvams, bet jų neranda.

„Greičiausiai jie jau seniai emigravę. Arba kiti sako: „O mes jau seniai gyvename Plungėje”, bet eilėje į Klaipėdos darželius tebestovi. Todėl būtų gerai, kad tėvai kas metus patvirtintų, kad jie dar nori gauti vietą darželyje”, – siūlomus patobulinimus sistemoje vardijo N. Laužikienė.

Yra ir daugiau dalykų, kuriuos norima keisti, bet, pasak N. Laužikienės, visi pasiūlymai bus išgryninti maždaug per 2-3 savaites ir tuomet pristatyti visuomenei.

„Vilnius irgi iš naujo pertvarkė savo sistemą, tad analizuojame ir kas gero yra sostinėje, galbūt ką nors galima pritaikyti Klaipėdoje”, – minėjo departamento vadovė.

 

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/tobulins-priemimo-i-darzelius-sistema-1403685/