Po diskusijų ir bendruomenės „sukilimo” Klaipėdos valdžia nusprendė, kad Tauralaukyje per keletą metų turėtų atsirasti naujas darželis ir mokykla. Tačiau dar neaišku, ar pavyks viename pastate sutalpinti ir pradinukus, ir vyresnių klasių moksleivius. Ar Tauralaukyje išliks progimnazija, priklausys ir nuo Klaipėdos rajono savivaldybės sprendimų.
Tokie pokyčiai numatomi 2016-2020 m. bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos projekte, kuris bus svarstomas artimiausiame miesto Tarybos posėdyje. Tikimasi, kad jam bus pritarta ir jis bus pradėtas įgyvendinti dar šiemet.
Pateikė pasiūlymų
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, tinklo pertvarkos plano projektas buvo svarstytas 39 bendrojo ugdymo mokyklose, Savivaldybės Švietimo ir Akademinių reikalų tarybose, Vakarų Lietuvos tėvų forume, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Klaipėdos susivienijime, viešai skelbtas Savivaldybės interneto svetainėje.
„Po svarstymo pasiūlymus pateikė dešimties mokyklų bendruomenės. Tinklo pertvarkos projektui nepritarė Tauralaukio progimnazijos, „Saulėtekio” ir „Pajūrio” pagrindinių mokyklų bendruomenės. Įvertinus pasiūlymus liko trys, dėl kurių kilo didžiausios diskusijos”, – aiškino S. Budinas
Jo teigimu, Ievos Simonaitytės mokykloje veikiančias jaunimo klases siūloma perkelti į Klaipėdos suaugusiųjų gimnaziją, mat jaunimo klasės yra nedidelės ir jose besimokančiųjų skaičius mažėja, veikla vykdoma popiet, tad patalpos naudojamos neracionaliai.
„Jaunimo klasėse mokoma ne tik mokslo, bet ir amato. Manome, čia galėtų būti ir sinergija, gautume geresnį rezultatą”, – sakė S. Budinas.
Dar viena tema, dėl kurios vyko diskusijos – Klaipėdos licėjaus ir „Saulėtekio” pagrindinės mokyklos padėtis. Licėjuje mokinių skaičius auga, todėl turimų patalpų šiai ugdymo įstaigai nebeužtenka.
„Jau esame pradėję pirmą žingsnį – esame atidavę licėjui dalį „Saulėtekio” mokyklos patalpų, šis procesas turėtų vystytis ir toliau. Planuojama, kad Klaipėdos licėjus čia užims didžiąją dalį patalpų”, – teigė direktorius.
Dėl progimnazijos – vis dar klaustukas
Bene daugiausia dikusijų kėlė Tauralaukio progimnazijos likimas. Ten, anot S. Budino, yra gana prasta situacija, jaučiamas nemažas poreikis tiek ikimokyklinei įstaigai, tiek ir pradinei, net ir progimnazijai
Prie pastarojo klausimo sprendimo prisidėjęs miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto pirmininkas Simonas Gentvilas teigė, kad pasiektas susitarimas, jog „Tauralaukyje per keletą metų atsiras naujas darželis, o mokykla bus iš esmės rekonstruota ją nugriaunant ir pastatant naują modernią mokyklą”.
„Šiuo metu dar negalime iki galo pasidžiaugti, bet iš esmės rastas preliminarus sprendimas, kaip būtų galima išlaikyti moksleivius toje pačioje ugdymo ugdymo įstaigoje kol bus statomas naujas pastatas kitame sklype. Nereikėtų iškraustyti moksleivių, nereikėtų ardyti pedagogų kolektyvo”, – kalbėjo S. Gentvilas.
Vienas svarbiausių tauralaukiškiams klausimų – ar Tauralaukyje bus progimnazija.
„Čia bendruomenės ir mūsų, skaičius turinčių politikų, nuomonės šiek tiek skyrėsi. Mes matome, kad rajone yra gyventojų, tačiau kol kas tas bendradarbiavimas su Klaipėdos rajonu tiek neįsibėgėjęs, kad mes galėtume garantuotai statyti „pilno masto” mokyklą. Esame su bendruomene apsitarę, kad bus projektuojamas ir priestatas 5-8 klasėms, o kai bus skelbiamas statybos konkursas, tada ir matysime, ar bendradarbiavimas su rajonu įsibėgėjo, ar rajonas sutinka mokėti už savo gyventojų vaikus Klaipėdos bendrojo lavinimo mokyklose. Jei matysime, kad vystosi bendradarbiavimas, galėsime paleisti „pilną” statybą”, – aiškino S. Gentvilas bei pridėjo, kad kitais metais Tauralaukyje ketinama tvarkyti ir sporto aikštyną.
Jo teigimu, iki tol planuojama alternatyva, kad 5-8 klasės bus perkeltos į Klaipėdos licėjaus patalpas Kretingos g.
„Jei viskas gerai pavyktų, manau, kad 2017 metais galėtume pradėti statyti, o 2019 metų rugsėjį, ko gero, būtų realu, kad atsidarytų Tauralaukio mokykla naujoje vietoje, esančioje maždaug 200 metrų atstumu nuo dabartinio pastatto”, – sakė administracijos direktorius.
Jis pabrėžė, kad įstatymai įpareigoja pirmiausia patenkinti pačių mažiausiųjų mūsų gyventojų poreikius, todėl labai svarbu Tauralaukyje įrengti apie 200 vietų darželį, priešmokyklines grupes ir apie 400 vietų pradinę mokyklą. Šiuo metu darželį Tauralaukyje lanko iki 60 vaikų.
Anksčiau buvo svarstoma dabartinį Tauralaukio mokyklos pastatą renovuoti ir pritaikyti mokyklos bendruomenės poreikiams, tačiau tai būtų sukėlę papildomų problemų – būtų reikėję iškeldinti visus moksleivius. Esą dėl to yra racionaliau galvoti apie naujo pastato statybas naujame sklype.
Nugriovus seną Tauralaukio mokyklos pastatą, sklype „auginti bulvių”, anot S. Budino, tikrai neplanuojama. Tai gali tapti potencialia vieta pritraukti investuotojus, taip pat bus svarstoma šį sklypą panaudoti socialiniams poreikiams, pavyzdžiui, bendruomenės namams.
„Karštas taškas”
Savivaldybės administracijos direktorius sutinka, kad šiaurinė miesto dalis ugdymo įstaigų atžvilgiu išlieka „karštas taškas”.
„Yra ir privati iniciatyva, ir galiu pasakyti, kad per dvejus metus atsiras dar viena ikimokyklio ugdymo įstaiga iki 100 vietų, kuri atlieps lūkesčius ir patenkins šiaurinės miesto dalies gyventojų poreikius. Ji turėtų būti šalia Medelyno kvartalo, šalia brolių pranciškonų socialinio klasterio, kuriame buvo numatytas darželis. Turime preliminarų susitarimą”, – sakė S. Budinas.
Jo teigimu, projektuojant Medelyno kvartalą jame irgi yra numatyta vieta visuomeninės paskirties objektui, kur taip pat galėtų atsirasti nauja ugdymo įstaiga.
Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/tauralaukio-mokyklos-likima-lems-ir-rajonas-1453092/
Nuotr.: © Redakcijos archyvo asociatyvi nuotr./www.ve.lt