Tarp prioritetų – ir sankryžos, ir piliavietė

Tarnybiniais reikalais Vilniuje vakar lankęsis Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas į uostamiestį grįžo su geromis naujienomis.

Pasak miesto vadovo, per pusdienį sostinėje teko dalyvauti dviejuose itin aktyviuose ir produktyviuose posėdžiuose.

Viename jų buvo kalbama apie Klaipėdos savivaldybės ir uosto bendradarbiavimo galimybes, o kitas buvo skirtas Suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo klausimams.

„Buvo labai konstruktyviai diskutuojama ne vien apie terminalo statybą bei apskritai su tuo susijusias miesto ir uosto bendradarbiavimo galimybes. Taip pat aptarėme uostamiesčio siūlomus prioritetinius projektus, kurie galėtų būti įvardijami kaip nacionalinės svarbos, suteikiant jiems adekvačius institucinius sparnus. Matyt, artimiausiame Vyriausybės posėdyje tai ir bus padaryta“, – komentavo V.Grubliauskas.

Pasak mero, du iš aptartųjų – infrastruktūriniai projektai, kaip antai Baltijos prospekto žiedinių sankryžų rekonstrukcija bei pietinio aplinkkelio atsiradimas.

„Kalbant apie socialinės srities objektus, bendrai sutarta, kad Klaipėdos piliavietės projektas galėtų būti naujojo 2014–2020 m. laikotarpio ES fondų finansuojamų prioritetinių projektų sąraše ir turėti realias galimybes reikiamai paramai“, – tvirtino pašnekovas.

Pasak V.Grubliausko, kaip ypač miestui svarbus objektas buvo įvardytas ir baseinas su sveikatingumo kompleksu, kuris, kaip planuojama, iškiltų netoli arenos.

„Tiesa, šiandien jį būtų sudėtinga įsprausti į valstybinės svarbos objektų sąrašą, tačiau apauginus atitinkamais projekto pateikimo “raumenimis„, tam yra visos galimybės“, – mano meras.

Kaip pabrėžė V.Grubliauskas, šių projektų įgyvendinimas – tolesnės perspektyvos klausimas.

„O kalbant apie artimos perspektyvos sprendimą, noriu pasidžiaugti labai geru ženklu iš Vyriausybės, bandant peržiūrėti Valstybinio jūrų uosto direkcijos įstatymą, kad uostui būtų galima suteikti gerokai platesnes galimybes dalyvauti ne vien tik tų projektų, kurie dabar yra reglamentuoti, bet ir miestui svarbių kultūrinių, infrastruktūrinių klausimų sprendimuose. Matyt, Vyriausybė savo vardu pateiks tam tikras įstatymines pataisas, kurios Seime galėtų būti teikiamos galbūt jau net šioje pavasario sesijoje. Jei viskas judėtų protingu optimaliu tempu, realu, kad kitais metais visa tai galėtų pradėti veikti“, – vylėsi V.Grubliauskas.

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/tarp-prioritetu-ir-sankryzos-ir-piliaviete-405282