Šventoji: rangovo paprašyta ištaisyti defektus

Šiandien Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija informavo Šventosios uosto įplaukos kanalą ir akvatoriją gilinusią Latvijos įmonę BGS, jog ši privalo skubiai atvykti ir ištaisyti darbo defektus, t. y. vėl pasiekti projektinius gylius bei perteklinį gruntą išgabenti už uosto ribų. 

Po to, kai praėjusią savaitę Šventosios uoste buvo atlikti batimetriniai matavimai, uosto kapitono tarnybos informavo, kad užneštas įplaukos kanalas ir laivyba jachtoms bei pramoginiams kateriams (išskyrus žvejybinius laivus) turi būti laikinai apribota, nedelsiant buvo išleistas tai reglamentuojantis uosto kapitono įsakymas. Šis laivybos apribojimas galios iki bus atkurti projektiniai gyliai. 

Atsižvelgdamas į susiklosčiusią situaciją, antradienį Uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas paprašė darbuotojų surinkti duomenis apie atliktų valymo darbų eigą. Patikrinus šią informaciją paaiškėjo, kad įplaukos kanalą ir akvatoriją gilinusi Latvijos įmonė BGS atliko papildomus sutartyje nenumatytus darbus – iš akvatorijos iškasė per didelius kiekius grunto bei juos supylė nesuderintoje vietoje. Apie šiuos papildomus darbus Uosto direkcija nebuvo informuota. 

Pagal projektą, pagrįstą mokslininkų skaičiavimais, iš uosto akvatorijoje ir įplaukos kanale kasamo grunto buvo formuojamas į jūrą įsikišęs pylimas, kuris kaip tik ir turėjo apsaugoti uostą nuo smėlio. Kadangi rangovas BGS, nesilaikydamas techninės užduoties sprendinių, į šį pylimą supylė per didelį kiekį grunto, perteklinis grunto kiekis, papūtus stipresniam vėjui, nuslinko į farvaterį. 

"Remdamiesi surinkta informacija, šiandien rangovui pranešėme, jog šis privalo skubiai atvykti ir ištaisyti darbo defektus, t. y. vėl pasiekti projektinius gylius bei perteklinį gruntą išgabenti už uosto ribų. Pagal atliktus skaičiavimus, šio perteklinio grunto kiekis – 5 658 kubinių metrų smėlio", – teigė E. Gentvilas. 

Šių metų vasario 24 d. sudarytos sutarties tarp Uosto direkcijos ir BGS dėl objekto "Šventosios valstybinio jūrų uosto akvatorijos valymo darbai Šventosios uosto teritorijos inžinerinio geologinio kartografavimo atlikimui" suma – 1,182 mln. litų (su užsakovo rezervu – 1,3 mln. litų). 

"Noriu atkreipti dėmesį, kad sutarties dėl valymo darbų vertė – per milijoną litų. Bet didžioji dalis darbų dar net nėra aktuota, nėra priimta ir logiška – nėra apmokėta", – sakė E. Gentvilas.

http://www.ve.lt/naujienos/jura/sventoji-rangovo-paprasyta-istaisyti-defektus-600089/