Sutarta: pašto skyrius Klaipėdos senamiestyje nebus parduotas

Susitarimas su AB Lietuvos paštu pasiektas, dabar miesto užduotis – surasti sprendimą, kaip įveiklinti senojo pašto skyriaus patalpas – po susitikimo su AB Lietuvos pašto generaline direktore Lina Minderiene sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Žinia, miestas siekia išsaugoti kovo pradžioje duris Klaipėdos senamiestyje, Aukštojoje gatvėje, užvėrusį senąjį pašto skyrių.  AB Lietuvos paštas patalpas ketino parduoti, tačiau, anot Klaipėdos mero, šis pašto skyrius yra neatsiejama senamiesčio dalis.

Kovo 31 d. susitikus su AB Lietuvos pašto vadove pasiektas susitarimas, kad senojo pašto skyriaus patalpos nebus parduotos, tačiau miestas turi rasti ir pasiūlyti būdą, kaip jas pritaikyti ir nesukelti nuostolių paštui.

„Pašto siekis parduoti nebereikalingas patalpas yra logiškas ir suprantamas, tačiau šis skyrius – neatsiejama senamiesčio dalis, tad džiugu, kad prašymas netęsti pardavimo procedūrų buvo išgirstas. Dabar kamuolys pereina miesto pusėn – reikia neatidėliojant apsispręsti, kokioms reikmėms ar idėjoms realizuoti šios patalpos galėtų būti naudojamos“, – sako V. Grubliauskas.

Nors miestas pašto paslaugų teikti ir negali,  anot mero, senojo senamiesčio paštelio dvasią būtina išsaugoti.

„Kaip vieną iš variantų galėtume svarstyti Turizmo ir kultūros informacijos centro filialo įkurdinimą senojo pašto patalpose. Galbūt ant turistų atsineštų vokų ar atvirukų čia būtų galima uždėti ir simbolinį senamiesčio pašto antspaudą“, – sako Klaipėdos meras.

Uždaryto Klaipėdos 3-ojo pašto skyriaus patalpos Aukštojoje gatvėje nuosavybės teise priklauso AB Lietuvos paštui. Pastatas, kuriame veikė minėtas pašto skyrius, priklauso 1978 metais restauruotų namų kompleksui, kurį sudaro penki XVIII–IX a. simetriški, mansardiniais stogais dengti namai.

Daugiau skaitykite www.klaipeda.lt

Nuotr. www.klaipeda.lt