Susitikimas – diskusija dėl emigrantų grąžinimo į Klaipėdą

diskusija1

Emigrantų nereikia maldauti grįžti. Reikia realių ir matomų pokyčių, apie kuriuos kalbėtų ne valdžia, o patys žmonės. Tada viskas keisis, ” – ši mintis apibendrino jau 12-tą iš 21 teminio susitikimo ciklo „Kartu į proveržį”. Į internetu tiesiogiai transliuojamą pokalbį „Kavos architektuose” susirinko „pasaulio matę” klaipėdiečiai – kai kurie jų, grįžę net po kelių dešimtmečių, pragyventų Amerikoje, Europoje ar Rytų šalyse, taip pat šeimos, kurių nariai ir dabar gyvena įvairiuose pasaulio kampeliuose.

Kurti darbo vietas, padėti verslui, nuolat dirbti su investuotojais, palaikyti ryšius su išvykusiais, gerinti susisiekimą su Klaipėda, spręsti kultūrinį sezoniškumą, mažinti biurokratizmą, būti akyviems sprendėjams, o ne problemų stebėtojams – nieko stebuklingo ar neįmanomo.

Klaipėdoje yra nuostabi gamta, susisiekimas, tai komfortiškas šeimos gyvenimui, kompaktiškas ir tikrai perspektyvus miestas. Trūkumų yra, bet jie tikrai nėra didesni nei miesto galimybės. Ir jei tie trūkumai jau yra įvardinti, jie bus ir įveikti.