„Šunų pliaže” pramogavo klaipėdiečių numylėtiniai

Šeštadienį nuo vidurdienio kelioms valandoms buvo panaikintas tabu vesti šunis į paplūdimį. Melnragėje susirinkę klaipėdiečiai su augintiniais dalyvavo sporto varžybose, siautė smėlyje ir net bandė išsilaikyti jūroje ant banglentės.

“Esame čia todėl, kad mylime šunis, kaip šuniukai mus, ir norime su jais eiti visur, taip pat ir į pliažus, kur jiems būtų skirta vieta vedžioti, ilsėtis. Belgijoje esu matęs, kad šunis įleidžia ir į bažnyčią, tai mes turime tam tikras sąlygas jiems sudaryti mūsų aplinkoje. Klaipėda turėtų būti pradininkė, kad atsirastų pliažas, į kurį nebūtų draudžiama atsivesti šunis, nes jie yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis”, – sakė Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio komiteto ir aplinkosaugos specialistas Audrius Vaišvila, atėjęs į renginį su savo šuneliu.

“Norėjome atkreipti dėmesį į tinkamą gyvūnų laikymą ir elgesį su jais, į benamius gyvūnus, kurių neliktų, jeigu jaustumės atsakingi už paimtą į namus gyvūną”, – sakė žygeivių grupės, įveikusios 100 km pajūriu, vadovas Tomas, atvykęs į akciją “Būk atsakingas šeimininkas” iš Jungtinės Karalystės, kurioje augina labradorą, ir džiaugiasi, kad su juo gali eiti visur, į pliažą – taip pat. Ten niekur nepamatysi benamių kačių, – jomis pasirūpina gyvūnų globos tarnybos ir bendruomenė.

Renginyje dalyvavęs veterinarijos gydytojas Linas Varanauskas buvo pasirengęs atsakyti į bet kokius gyvūnų globėjų klausimus: nuo ilčių ir kailio priežiūros, dietų, skiepų ir veisimo.

Renginyje dalyvavę kinologai demonstravo, kaip reikia dresuoti šunis, lįsti tuneliu, įveikti kliūtis ir peršokti kartelę jos nenumetus. Jie patarė rinktis gyvūno veislę pagal savo charakterį ir gyvenimo būdą, pagal tai, ar esate linkęs aktyviai gyventi, sportuoti, ar retai išeinate iš savo darbo kabineto.

“Jeigu šeimininkas jaučia poreikį dresuoti šunį, reikia tai daryti, nesvarbu, kokio dydžio ar veislės būtų šuo. Jeigu nejaučia, niekas ir neprivers. Tačiau bent reikalingiausias komandas kiekvienas šuniukas turėtų išmokti”, – sakė kinologas Andrejus Popovas.

Anot jo, mūsų laikais su šunimis mažai kas bendrauja, nes jų požiūris į šunį yra kaip į daiktą. Ir bendravimas – tai nėra tik šuns išvedimas į lauką, bet ir žaidimas, kalbėjimas, auklėjimas, glamonės ir žygiai. Kinologas sakė, jog kaip ne kiekvieną žmogų galima perauklėti, taip ir šunį, tačiau padedant specialistui, jo elgesio korekcijas daryti galima. Yra iš prigimties netikusio charakterio šunų, tačiau reikia stengtis, bandyti, ir situacija kažkiek pasikeis.
“Pradėti reikia nuo to, kad įsigytume normalų šunį. Reikia tartis su dresuotoju, veterinarijos gydytoju, kokių veislynų, kokių vadų yra. Įsigyti gerą šunį be jų pagalbos visada yra loterija”, – sakė kinologas.

Po renginio, beje, paplūdimys liko visiškai švarus, jūroje šuniukai nepriteršė, kadangi įbridę į vandenį kojos jie nepakels, vandenyje nepritūps, o juo labiau neprimėtys šiukšlių.