Stiprins tarpinstitucinį bendradarbiavimą

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos vadovas Juras Kilijonas pirmadienį vykusio susitikimo metu sutarė stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą bei kartu su kitomis atsakingomis miesto institucijomis kurti darbo su smurtautojais sisteminį modelį.

Mero V. Grubliausko teigimu, įtvirtinti minėtą susitarimą planuojama artimiausiu metu pasirašant bendradarbiavimo sutartį. Taip pat numatoma, kad šią sutartį kartu turėtų pasirašyti ne tik uostamiesčio savivaldybė ir Klaipėdos apygardos probacijos tarnyba, bet ir Klaipėdos apskrities VPK Klaipėdos miesto policijos komisariatas, Klaipėdos priklausomybės ligų centras, Klaipėdos psichikos sveikatos centras ir Klaipėdos miesto nakvynės namai.

Pasirašydami sutartį partneriai įsipareigotų kartu koordinuoti bendras pastangas, siekiant padėti Probacijos tarnybos priežiūroje esantiems asmenims, tarp jų ir nepilnamečiams, panaudojusiems smurtą ir (ar) turintiems priklausomybę nuo psichiką veikiančių medžiagų, reabilituotis ir reintegruotis į bendruomenę, vykdyti jų elgesio korekciją, taip pat teikti socialinę, psichologinę pagalbą nukentėjusiems nuo smurto asmenims.