Sporto reforma skaičiuoja pirmuosius rezultatus

2014 m. Klaipėdoje įvairioms sporto rūšims finansuoti iš savivaldybės biudžeto skirta 740 tūkst. litų. Įvedus sportininko krepšelio sistemą (65-80 Lt vienam vaikui per mėnesį)  finansavimas užtikrintas 18 sporto klubų, 67 mokymo grupėms, kuriose sportuoja 1148 sportininkai iki 19 metų.

Anksčiau iš biudžeto lėšų būdavo išlaikomos tik biudžetinės sporto įstaigos. Įvedus sportininko krepšelį, šiemet savo sėkmingą gyvavimą užsitikrino ir sporto klubai, atitinkantys reikalavimus ir surenkantys daugiausiai sportuojančių vaikų. Paraiškų nepateikusieji arba reikalingo sportuojančiųjų kiekio nesurenkantys sporto šakų atstovai finansuojami nebus. Tarp jų atsidūrė orientacininkai, sambo imtynės, stalo tenisas. Beje, pastaroji sporto šaka Klaipėdoje neišnyks, nes turi gražų būrį aukšto meistriškumo sportininkų. Jie treniruosis kuriamame aukšto meistriškumo sportininkų centre.

Bendras iš biudžeto lėšų finansuojamose sporto šakose užsiimančių vaikų skaičius mieste po reformos padidėjo 730 sportininkų – nuo 3 949 iki 4 679 sportininkų, t. y. 15,6 proc. Beje, savivaldybės administracija, įgyvendinanti sporto reformą, ves tikslią sportuojančių vaikų apskaitą. Siekiant visų veiklų skaidrumo, įdiegus elektroninį moksleivio bilietą, tikimasi ne tik lengvesnės, bet ir dar tikslesnės apskaitos.

Nors planuota, kad dėl sporto reformos įgyvendinimo darbo neteks 23 treneriai, o jų kompensacijoms prireiks apie 400 tūkst. Lt, paaiškėjo, kad darbo neteko 14 trenerių, o likusieji perėjo dirbti į kitas sporto įstaigas.