Specialiame renginyje – padėka už kilnumą

 

Ketvirtadienį prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ vyko specialus renginys, skirtas pagerbti daugiausia kartų tapusiems kraujo donorams. Trečią kartą Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojų inicijuotame projekte pagerbti 45 asmenys, organizatorių teigimu – tai rekordas.

Nusipelniusiuosius sveikino Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo direktorė Rasa Oginskienė kartu su miesto meru Vytautu Grubliausku. Apdovanojimų ceremonijoje įteikti Donorystės žymūno, Nusipelniusio donoro ir Garbės donoro apdovanojimai. Donorystės žymūno apdovanojimai skirti tiems donorams, kurie jais tapo nuo dvidešimties iki trisdešimties kartų, Nusipelniusio donoro – nuo trisdešimties iki keturiasdešimties kartų, o Garbės donoro apdovanojimas skiriamas tam, kuris kraujo davė daugiau nei keturiasdešimt kartų. Pastarąją apdovanojimą šiais metais pelnė Arūnas Gineikis. Visiems donorams įteiktos jų titulą žymintys medaliai, padėkos raštai ir šakočiai.

Kalbinti donorai teigė kraujo duodantys norėdami pagelbėti kitiems. „Iš pradžių tai dariau, nes už donorystę buvo mokama, bet vėliau tai darau ne dėl atlygio, o dėl pripratimo ir noro pagelbėti kitiems“ – sakė vienas iš donorų, kuris teigė kraujo davęs apie penkiasdešimt kartų. Jam antrino ir kita donorė, kuri kraujo duoda galvodama, kad niekas nėra apsaugotas nuo to, kad ateityje mums paties gali jo trūkti. „Elkis su kitais taip, kaip nori, kad kiti elgtųsi su tavimi“ – pridūrė donorė.

Renginyje dalyvavęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas mano, kad visi, neatlygintinai duodantys kraujo kitų gyvybėms išgelbėti, nusipelno pačios didžiausios žmogiškos pagarbos. „Šie žmonės daro didelį žygdarbį, ir tai daro daugelį kartų. Jų pavyzdys, duok Dieve, įkvėptų kuo daugiau žmonių, nes kraujo gydymui, ekstremaliais atvejais reikia dažnai. Neatlygintina donorystė įgyja ypatingą prasmę. Mano įsitikinimu, donorystė turi geras tradicijas, bet ji turi dar didesnę atsakomybę stiprėti ateityje, ir būtų, kiek įmanoma, populiaresnė“ – sako miesto vadovas, kuris džiaugiasi gausiu neatlygintinų donorų skaičiumi. „Donorų, tampančių jais neatlyginamai, skaičius jau viršija tą, kurie tampa donorais už tam tikrą atlygį. Tai labai gražios pilietiškos tendencijos, kurios, manau, Klaipėdoje – tik stiprės“ – viliasi miesto meras.

Renginio metu šoko studijos „Hatora“ šokėjai, muzikinę programą atliko Klaipėdos jaunimo muzikos grupės komanda. Dalyviai galėjo dalyvauti su donoryste susijusioje viktorinoje ir laimėti kvietimus į boulingo klubą ar į kino teatrą.

http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/specialiame-renginyje—padeka-uz-kilnuma-1281371/

© Egidijaus Jankausko nuotr.