Sparčiai kyla naujasis Klaipėdos baseinas

Klaipėdoje, ties Taikos prospekto ir Dubysos gatvės sankryža, sparčiai kyla naujas tarptautinius standartus atitiksiantis baseinas (50 m) su sveikatingumo centru: jau užbaigtas baseino duobės betonavimo etapas, kurio metu išlieta net 2200 kubinių metrų betono, taip pat sumontuoti 95 procentai surenkamų gelžbetoninių gaminių, atlikta apie 50 procentų mūro darbų, įpusėjo ir medinių santvarų montavimas.

Šiuo metu pradedami inžinerinių tinklų – vidaus, lauko elektros, vėdinimo ir kitų – įrengimo darbai. Čia, kaip ir kiekviename sudėtingo objekto statybų etape, laukia nemažai iššūkių. Pavyzdžiui, pastate bus įdiegtos net aštuonios atskiros vėdinimo sistemos, kurios palaikys optimalų oro drėgnumą. Svarbus ir pastebimas baseinų statybų momentas vyks rugpjūčio mėnesį – iki rugsėjo pastatą ketinama uždengti stogu.

„Objektas kyla ne tik akyse, bet ir terminuose. Matydamas vykstančius darbus ir jausdamas jų pulsą esu ramus, kad viskas daroma laiku ir kokybiškai. Tie ambicingi planai, apie kuriuos kalbėjome įleisdami kapsulę, nesikeičia, tačiau turime labai aiškiai suvokti, kad kalbame apie unikalų projektą ne tik Klaipėdoje, bet ir visame regione, o tai diktuoja ir unikalius iššūkius. Labai dažnai žiūrime į terminus ir datas, bet baseinas turės tarnauti ne vienerius metus ir net ne vieną dešimtmetį, tad patikimumo klausimas turėtų būti svarbesnis nei tempo klausimas“, – sako statybvietėje lankęsis Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Statybomis rūpinasi įmonė „Axis Industries“, laimėjusi savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą. Anot rangovų, statybos vyksta pagal planą, neatsiliekant nuo numatyto darbų grafiko.

„Mums garbė statyti objektą, kuris daugelį dešimtmečių bus aktualus Klaipėdai, klaipėdiečiams ir miesto svečiams. Neabejoju, kad baseinas taps viena iš labiausiai lankytinų vietų uostamiestyje. Garantuojame aukščiausią statybos darbų kokybę, kuri šiam objektui leis tarnauti ilgus metus“, – teigė „Axis Industries“ generalinis direktorius Remigijus Baltrušaitis.

Naujasis baseinas yra vienas svarbiausių ir laukiamiausių uostamiesčio socialinės infrastruktūros objektų. Tai bus trijų aukštų, 7400 kv. metrų ploto daugiafunkcis centras, suskirstytas į keturias zonas: plaukimo, nardymo, sporto ir SPA procedūrų. Centre bus integruotas 10-ties plaukimo takelių, 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio baseinas. Jame pirmą kartą Lietuvoje bus panaudotos pakeliamų dangų technologijos, kurios leis baseiną padalinti į kelias dalis. Baseino zonas bus galima atskirti varstoma sienele, todėl atskirose zonose galės skirtis net vandens temperatūra. Kadangi specialus kilnojamas baseino dugnas leis reguliuoti baseino gylį, jį bus galima pritaikyti įvairiausioms rungtims ir vandens užsiėmimams. Čia taip pat bus įrengta vienintelė Lietuvoje specializuota nardymo šachta, kurios gylis sieks 9 m, o plotis – 8 m. Ji bus pritaikyta ir profesionalių narų rengimui. Vienu metu šachtoje galės treniruotis iki 15 narų. Pats baseino su sveikatingumo centru pastatas atitiks aukščiausius energinio efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių naudojimo standartus.

Techninį baseino projektą parengė Olandijos kompanija „Slangen + Koenis architects“ kartu su Lietuvos architektų biuru „Cloud architektai“.
Bendra baseino statybos rangos darbų sutarties vertė – 15,823 mln. eurų. Daugiau nei 11,1 mln. eurų projekto įgyvendinimui bus skirta iš ES struktūrinių fondų, 1 mln. eurų iš valstybinių lėšų. Klaipėdos miesto savivaldybės indėlis – 3,72 mln. eurų.

 

Apie „Axis Industries“ įmonių grupę:

Įmonių grupė „Axis Industries“ statybų sektoriuje veikia jau daugiau nei 20 metų. Tarp įgyvendintų statybų projektų: „NEO GROUP“ PET granulių gamykla Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, DELFI sporto centras ir verslo centras „Pentagonas“ Vilniuje, VICHY vandens pramogų parkas, gyvenamųjų namų kvartas „OZO namai“, LSMU laboratorija ir kiti.

www.klaipeda.lt