Smiltynę vers kurortine teritorija

Klaipėdos miesto taryba vakar nusprendė, kad iki 2020-ųjų Smiltynė turėtų tapti kurortine teritorija. Esą taip bus atkurta istorinė tiesa, o gyvenvietė taptų patrauklesnė turistams.

Pasiūlymą pateikęs Tarybos narys Simonas Gentvilas aiškino, kad teritoriją sėkmingai pavertus kurortine, Klaipėda esą taps ne tik pramoniniu, akademiniu, bet ir turistiniu, kurortiniu miestu.

„Siūloma iki 2020 metų Klaipėdos miestui parengus reikiamą dokumentaciją ir infrastruktūrą kreiptis į Vyriausybę, kad jos nutarimu Smiltynei būtų suteiktas kurortinės teritorijos statusas. Yra gauta teisininkų, Klaipėdos universiteto turizmo, istorijos specialistų išvada, surinkta 550 gyventojų parašų, taip pat gauta absoliučios daugumos Smiltynės gyventojų ir ten veiklą vykdančių institucijų parama”, – kolegoms dėstė S. Gentvilas.

Kurortu gali tapti tik visa administracinė teritorija, todėl Smiltynė būtų tik kurortinė teritorija. Esą tai padarius būtų atkurta istorinė teisybė, mat Smiltynė yra istoriškai seniausias kurortas Lietuvos teritorijoje. Be to, pažymėta, kad viena strateginių Klaipėdos ekonomikos šakų yra turizmas, o Smiltynė yra išskirtinė teritorija, turinti didelių turizmo traukos resursų.

Rekreacijos ir turizmo plėtros ekspertė prof. dr. Aušrinė Armaitienė nurodė, kad nors Smiltynėje įsikūręs vienas žymiausių ir perspektyviausių Klaipėdos objektų – Jūrų muziejus ir delfinariumas, kaip teritorija Smiltynė tebėra trumpalaikės rekreacijos vieta su ribotu laisvalaikio bei poilsio formų ir objektų pasirinkimu, todėl itin jaučiamas sezoniškumas.

Taryba idėjai pritarė ir uždavinį siekti kurortinės teritorijos statuso Smiltynei įtraukė į Klaipėdos 2013-2020 metų strateginį plėtros planą.

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/smiltyne-vers-kurortine-teritorija-1504443/