Skelbiami pakartoniniai seniūnaičių rinkimai

Jau nuo kito pirmadienio Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje laukiama aktyvių klaipėdiečių, norinčių tapti seniūnaičiais 16-oje seniūnaitijų, kuriose nepavyko jų išrinkti iš pirmo karto, registracijos.

Kandidatai galės registruotis iki gegužės pabaigos, o gyventojų parašus rinks birželio mėnesį.

"Pastebime, kad žmonės visuomeninių pareigų nelabai nori. Tačiau mes stengiamės sudaryti visas galimybes, kad visos seniūnaitijos turėtų seniūnaitį ir tikimės klaipėdiečių aktyvumo", – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė.

Iš 54 uostamiestyje esančių seniūnaitijų iš pirmo karto seniūnaičius pavyko išrinkti tik 39-ose, bet viena išrinkta bendruomenės atstovė šio posto atsisakė dėl asmeninių priežasčių.

Be seniūnaičių dabar yra likusios 16 seniūnaitijų: Rambyno g., Baltijos, Aušros, Menų mokyklos, Želmenėlio, Brigantinos, Brožynų g., Eglės, Molo, Olimpijos, Politechnikos, Rumpiškių, Smiltelės g., Volungėlės, Žilvičio, Aukuro.

"Tikimės, kad liepos 3 d., kuomet bus skelbiami pakartotinių rinkimų tose seniūnaitijose rezultatai, visos seniūnaitijos turės savo seniūnaičius", – vylėsi A. Velykienė.

Pirmosios kadencijos seniūnaičių rinkimų metu gyventojų atstovai buvo išrinkti 46 seniūnaitijose ir pakartotinių rinkimų be seniūnaičių likusiose seniūnaitijose nebuvo surengta. Tuomet vienas asmuo galėjo atstovauti net kelias seniūnaitijas.

Šiemet kandidatuoti į seniūnaičius leista tik toje teritorijoje, kurioje asmuo yra deklaravęs gyvenamąją vietą.

Visuomeniniais pagrindais dirbantys seniūnaičiai renkami trejų metų kadencijai. Naujos kadencijos seniūnaičiams skirta 25 litų dydžio kasmėnesinė išmoka kanceliarinėms išlaidoms kompensuoti. Ankstesnės kadencijos seniūnaičiai tokių kompensacijų negaudavo.

"Taip pat planuojame patvirtinti tvarką, kad seniūnaičiams nekiltų papildomų problemų ieškant vietos, kur galėtų vykti susirinkimai su gyventojais. Planuojama, kad jiems turėtų būti suteiktos visos sąlygos pasinaudoti bibliotekų, ar kitų valstybinių įstaigų patalpomis", – žadėjo A. Velykienė.

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/skelbiami-pakartoniniai-seniunaiciu-rinkimai-1191597/
© Redakcijos archyvo nuotr.