Simonas Gentvilas ragina Aplinkos ministrą išspręsti ekologinius nusikaltimus Dumpiuose

„Šiandien Klaipėdos pietinius rajonus ne tik nuodija nepakeliami kvapai, bet yra labai didelė tikimybė, kad Klaipėdos regione nelegaliai tręšiama žemė, kurioje auginamos maistinės kultūros, dumblu, kuris gali būti užterštas sunkiaisiais metalais“, – atkreipia dėmesį S. Gentvilas ir prašo Aplinkos ministro uždrausti įmonėms savivaliauti ir nuodyti Lietuvos gyventojus.

Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas, penktadienį, kreipėsi į aplinkos ministrą ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą dėl galimai neteisingai ir neteisėtai užteršto dumblo naudojimo dirvožemio tręšimui. Parlamentaras siūlo atkreipti dėmesį į įstatymo spragas, kurios leidžia įmonėms piktnaudžiauti, savivaliauti ir teršti aplinką. S. Gentvilas siūlo sugriežtinti reikalavimus toms įmonėms, kurios tvarko ir kompostuoja džiovintą dumblą, gyvūninės ir augalinės kilmės atliekas.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas dar pernai metais lankėsi Dumpiuose, susipažino su situacija ir pažadėjo išspręsti galimus ekologinius nusikaltimus.

Simonas Gentvilas atkreipia ministro dėmesį, jog praėjus metams po vizito Dumpiuose, ministro įsakymu tvirtinamame ir dabar viešam aptarimui pateiktam LAND20 taršos normatyviniame dokumente neišpildomas pažadas klaipėdiečiams ir vėl paliekamos spragos. S. Gentvilas ragina Aplinkos ministrą kelti griežtesnius reikalavimus įmonėms, kurios užsiima atliekų ir komposto tvarkymu.