Signataras E. Gentvilas: kitaip būti nebegalėjo

Šeštadienio popietę Klaipėdoje nepriklausomybės atkūrimo proga surengtoje diskusijoje „Laikai, kai nejautėme baimės. Kovo 11-osios įvykius prisimenant“ klaipėdietis Nepriklausomybės akto signataras Eugenijus Gentvilas buvo tikras, jog tada niekas nebegalėjo sustabdyti Lietuvos laisvės siekio.

Lygiai prieš 27-erius metus pavakare Parlamento aikštė Vilniuje buvo pilna žmonių, laukiančių svarbios žinios sau ir Lietuvai. Aukščiausiosios tarybos salėje vyko karštos diskusijos dėl tolesnės mūsų šalies ateities ir vėliau vardinis deputatų balsavimas dėl Lietuvos nepriklausomybės, kuris per garsiakalbius buvo tiesiogiai transliuojamas į aikštę.

Tada E.Gentvilas buvo vienas tų, kuris pasirašė Nepriklausomybės atkūrimo aktą. Paklaustas, ar galėjo tuo metu viskas pasisukti kitaip, nei įvyko, pašnekovas teigė: „Ne, tada jau jokių abejonių nebebuvo. Kai iš vakaro viską aptarėme su Komunistų partijos atstovais, tapo aišku, kad jie taip pat balsuos už Lietuvos nepriklausomybę, na, o dėl Vilnijos krašto žmonių abejojome, tos abejonės ir pasitvirtino, jie nebalsavo. Tačiau mums ir to pakako, kad būtų pasiekta reikalinga dauguma.“

Šeštadienio popietę padiskutuoti ir išgirsti gyvąją istoriją iš pirmų lūpų susirinko uostamiesčio jaunuomenė, kuriems buvo įdomu sužinoti taikios dainuojančios revoliucijos pergalės peripetijas iš jos tiesioginių liudininkų – tuomečio Aukščiausiosios tarybos deputato E.Gentvilo ir pirmosios nepriklausomoje Lietuvoje Klaipėdos miesto tarybos pirmininko Vytauto Čepo.

Daugiau skaitykite: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/signataras-e-gentvilas-kitaip-buti-nebegalejo-801561