Siekis: Klaipėdos šiaurinės dalies gyventojams – nauja poliklinika

Aukštesnis aptarnavimo lygis, jauki ir pacientų poreikiams pritaikyta aplinka bei galimybė vienoje vietoje gauti ir pirminio, ir antrinio lygio paslaugas – tokių siekių vedina Klaipėdos miesto savivaldybė ieško būdų, kaip racionaliai išnaudoti turimas patalpas bei resursus.

Savivaldybės užsakymu galimybių studiją atlikę specialistai rekomenduoja prie Jūrininkų sveikatos priežiūros centro prijungti Stomatologijos polikliniką ir Klaipėdos sveikatos priežiūros centro I Šeimos medicinos skyrių. Sujungus šias įstaigas į vieną, veikla taip pat būtų vykdoma vienoje vietoje. Apie tokią galimybę jau diskutuota su sveikatos priežiūros įstaigų bendruomene, įstaigų stebėtojų tarybomis, Bendruomenės sveikatos taryba, Klaipėdos miesto gyventojais.

Stomatologijos poliklinika ir Klaipėdos sveikatos priežiūros centro I Šeimos medicinos skyrius veikia pastate Pievų Tako g. 38. Kadangi šioms įstaigoms visas pastatas nereikalingas, pagal panaudos ar nuomos sutartis čia veiklą vykdo ir savivaldybei nepavaldžios įstaigos. Pastatui būtina rekonstrukcija.

Jūrininkų sveikatos priežiūros centras įsikūręs Taikos pr. 46, buvusiose bendrabučio patalpose, kurios įstaigos veiklai nėra tinkamos.

Sujungiant minėtas įstaigas būtų sprendžiamas ir paslaugų kokybės, ir patalpų klausimas. Vienas iš variantų – rekonstruoti pastatą Pievų Tako g. 38 ir veiklą vykdyti čia. Kitas variantas – parduoti esamą pastatą ir poliklinikai ieškoti naujos vietos. Sprendimas bus priimtas tik išanalizavus, kuris variantas ekonomiškai naudingesnis.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija pritarė siekiui sujungti atskiras viešąsias pirminės sveikatos priežiūros įstaigas taip optimizuojant jų valdymą. Tolimesni Savivaldybės administracijos žingsniai – atlikti pastato Pievų Tako g. 38 renovacijos kaštų ir galimai naujos poliklinikos statybos vertinimą bei parengti reorganizavimo planą.

 

 

Nuotrauka: www.klaipeda.lt