Sezonas prasidės rekordiškai pigia šiluma

Šildymo sezoną, kuris uostamiestyje paprastai prasideda spalio viduryje ar pabaigoje, klaipėdiečiai pasitiks su mažiausia energijos kaina istorijoje. Be to, už šią paslaugą gyventojai penkis mėnesius mokėjo pigiausiai Lietuvoje.

Spalį šiluma atpigs

Įmonės „Klaipėdos energija“ valdyba patvirtino šilumos kainą, kuri įsigalios nuo spalio. Klaipėdos ir Gargždų gyventojams kilovatvalandė energijos atsieis 3,67 cento be pridėtinės vertės mokesčio. Jis gyventojams dar yra lengvatinis ir siekia 9 proc.

Paprastai, prieš prasidedant šildymo sezonui, šiluma brangsta, tačiau šį kartą ji pigo. Nuo spalio įsigaliosianti šilumos kaina yra 0,8 proc. mažesnė nei buvo rugsėjį.

Pirmąjį rudens mėnesį ji siekė 3,70 cento be pridėtinės vertės mokesčio.

Specialistų teigimu, šilumos kainos mažėjimui įtakos turėjo 14,9 proc. atpigusios gamtinės dujos ir 2,4 proc. atpigęs biokuras.

Iš nepriklausomų gamintojų perkamos šilumos vidutinė kaina išaugo 29,4 proc. Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad ji nebuvo tokia aukšta, kaip ankstesnių metų spalį.

Lyderiavo penkis mėnesius

Pabrėžiama, kad spalį Klaipėdoje įsigaliojanti šilumos kaina yra mažiausia jos istorijoje. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu, ji atpigo 39 proc.

Veikiausiai spalį Klaipėdos miesto šilumos kaina išliks mažiausia ir visoje Lietuvoje. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, uostamiestis pagal šį kriterijų buvo lyderis penkis mėnesius iš eilės.

Klaipėdoje pigiausia šiluma šalyje buvo gegužę, birželį, liepą, rugpjūtį, rugsėjį. Nėra buvę, kad uostamiestis šilumos atžvilgiu tiek laiko išsilaikytų pigiausiu miestu Lietuvoje.

Aiškinama, kad tam didžiausios įtakos turėjo nepriklausomi šilumos gamintojai. Konkuruodami jie iki minimumo mažina savo parduodamos šilumos kainas.

Fiksuotas didžiausias mažėjimas

Klaipėdoje rugsėjį galiojusi šilumos kaina buvo kur kas mažesnė nei vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos šalies kaina. Pastaroji siekė 5,13 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio.

Klaipėdoje pirmąjį rudens mėnesį buvo fiksuotas ir didžiausias šilumos kainos mažėjimas per metus. Jis siekė 26 proc., kai Vilniuje – 11 proc., Šiauliuose – 8 proc., o Panevėžyje kaina išaugo 6 proc.

Antroje vietoje po Klaipėdos pagal šilumos pigumą rugsėjį Lietuvoje buvo Šilalė, trečioje – Birštonas. Brangiausiai šiluma rugsėjį atsiėjo Kauno rajono Sargėnų gyventojams.

Didieji miestai išsidėstė tokia tvarka: Klaipėda, Kaunas, Šiauliai, Vilnius ir Panevėžys.

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/sezonas-prasides-rekordiskai-pigia-siluma-712543#ixzz3nCuT8t1I

Vytauto Liaudanskio nuotr.