Šeštadienio naktį klubuose ir baruose išdalinta per 1000 vienkartinių alkotesterių

Į kvietimą prisijungti prie "Europos nakties be eismo įvykių" atsiliepė 14 naktinių klubų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Šiuose klubuose šeštadienio naktį lankytojai raginti nesėsti prie vairo išgėrus. Visose akcijoje dalyvaujančiose susibūrimo vietose organizatoriai drauge su informacine medžiaga išdalino ir per 1000 vienkartinių alkotesterių.

"Vairavimas išgėrus – didžiausia saugumo Lietuvos keliuose problema. Kasmet neblaivūs vairuotojai sukelia po kelis šimtus autoavarijų. Šiais metais autoįvykiuose, sukeltuose neblaivių vairuotojų, nukentėjo beveik 250 žmonių, 15 – žuvo. Keleiviai, kurie rizikuoja sėsdamiesi šalia išgėrusio vairuotojo, yra ne mažiau atsakingi už tuos, kurie išdrįsta vairuoti apsvaigę nuo alkoholio. Apsvaigęs vairuotojas negali blaiviai įvertinti situacijos", – pažymi susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Ministras dar spalio pradžioje, siekdamas atkreipti jaunų žmonių dėmesį į vairavimo apsvaigus nuo alkoholio problemą, kreipėsi į šalies naktinių klubų bei naktinio pramogų pasaulio atstovus – žinomus muzikos atlikėjus, barmenus – kviesdamas prisijungti prie šeštadienį vyksiančios socialinės akcijos "Europos naktis be autoavarijų".
Ši socialinė visuomeninė akcija Europoje vyksta jau keletą metų, tačiau Lietuvoje ji rengiam pirmą kartą.

Dalyvaujančių akcijoje barų šeimininkai sako įvertinantys šios akcijos naudą ir tiki, kad galbūt ji privers žmones susimąstyti ir susilaikyti nuo vairavimo išgėrus ne tik akcijos dieną.

"Esame tos pačios visuomenės nariai, todėl mums rūpi, kad žmonės ne tik patys saugiai grįžtų namo, bet ir nesukeltų pavojaus kitiems. Esant įtarimui, kad klientas gali neblaivus sėsti prie vairo – visada įspėjame jį ar jo kolegas ir kol kas nepasitaikė atvejų, kad į tai nebūtų atsižvelgta. Sveikiname tokias akcijas – bendromis pastangomis visada gali pasiekti daugiau", – sako prie akcijos prisijungusių sostinės barų "Piano Man" ir "Gringo" vadovas Saulius Galdikas.

http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/sociumas/sestadienio-nakti-klubuose-ir-baruose-isdalinta-per-1000-vienkartiniu-alkotesteriu-828050/