Senojo turgaus votis vis dar pūliuoja

Bene kiekviename mieste viena lankomiausių turistų vietų yra centrinis turgus. Klaipėdoje šioje srityje turi ypač kuo "pasidžiaugti" – apšepusi gana didelio ploto teritorija, nesutvarkyti paviljonai, vakarais apgulti neigiamos reputacijos asmenimis, tragiškos būklės tualetai. Tokį jau du dešimtmečius beveik nesikeičiantį uostamiesčio senojo turgaus veidą regi ne tik miestiečiai, bet ir Klaipėdos svečiai.

Senamiesčio tvarkymą ir gaivinimą bene pagrindiniu savo prioritetu vadinanti naujoji Klaipėdos valdžia tikina, kad jau artimiausiu metu suformuos viziją, kaip turėtų pasikeisti ši teritorija. Dėl vieno sutariama iš anksto – turgus čia liks ir toliau.

Sustojo

Praėjusios miesto Tarybos kadencijos metu politikai buvo iškėlę idėją savivaldybės įmonę "Senasis turgus" perorganizuoti į UAB. Procesas sustojo, kai pernai rudenį į miesto vadovybę kreipėsi Liberalų sąjūdžio frakcija, suabejojusi, ar tokia reorganizacija yra tinkamiausias variantas turgavietei atgaivinti, savo indėlį įnešė ir artėję rinkimai.

"Šiuo metu daug kas atostogauja, be to, ir valdžia pasikeitė, taigi viskas yra pristabdyta. Kol naujoji valdžia neįeis į vėžes, tai viskas tylu, ramu ir nieko nedirbama ta linkme. Sunku kažką pasakyti, kol su naująja valdžia dar nebuvo bendrauta. Mes, aišku, tikimės, kad turgavietė išliks ir nebus pertvarkyta į UAB. Bet, žinoma, norėtumėm, kad reikalai būtų kuo greičiau išspręsti. Visi nori konkretumo", – sakė "Senojo turgaus" direktorės pavaduotoja Liudmila Kozlova.

Nieko konkretaus pasakyti negalėjo ir Klaipėdos miesto savivaldybės Turto skyriaus vedėja, "Senojo turgaus" valdybos pirmininkė Genovaitė Paulikienė. Pasak jos, reikalai sustojo dėl to, jog baigiantis kadencijai ir artinantis rinkimams nenorėta priimti skubotų sprendimų ir vėliau sulaukti priekaištų. O naujoji valdžia dar nespėjo šio klausimo išnagrinėti.

G. Paulikienės nuomone, pagaliau turėtų būti apsispręsta, reikalingas senasis turgus ar ne, ir tada svarstomos reorganizacijos galimybės.

Žada spręsti ryžtingai

Dabartinis miesto vadovas, liberalsąjūdietis Vytautas Grubliauskas žada nelikti nuošalyje ir turgaus klausimą spręsti ryžtingai.

"Dabartinė senojo turgaus padėtis yra paprasčiausias miesto negerbimas. Tai vienas iš prioritetinių klausimų, kuris bus sprendžiamas šioje kadencijoje. Lankausi šiame turguje, nors ir ne labai dažnai, esu buvęs ir tame garbės miestui nedarančiame tualete. Viskas čia liudija apie vadybinių dalykų ir šeimyniškumo stoką. Puikiai žinau, kad jau praėjusią kadenciją buvo įvairių iniciatyvų, yra kolegų, kurie aktyviai domisi šiuo klausimu, turi drąsių ir kovingų idėjų. Įsijungsiu ir aš į jų ratą, neliksiu nuošalyje. Reikia greitai, nebetrypčiojant vietoje suformuoti aiškią šios vietos viziją ir ieškoti jos įgyvendinimo būdų. Viena aišku – turgus čia turi būti ir toliau", – sakė V. Grubliauskas.

<<plačiau>>