Seniūnaitijų ribos uostamiestyje nesikeis

Nors prieš kurį laiką ir būta svarstymų, tačiau dabar neplanuojama peržiūrėti ir keisti šiuo metu galiojančių seniūnaitijų ribų. Tai ketinama padaryti ateityje. Iki šiemet vyksiančių seniūnaičių rinkimų numatoma parengti ir patvirtinti tik naują jų rinkimo ir atšaukimo tvarką.

Ruošis rinkimams

Uostamiestyje pradedama rengtis naujiems jau šiemet vyksiantiems seniūnaičių rinkimams.

Įvairių su tuo susijusių klausimų šią savaitę Klaipėdos savivaldybėje susitiko aptarti savivaldybės administracijos atstovai bei aktyvūs seniūnaičiai.

Susitikimo metu nuspręsta, jog oficialiai bus sudaryta speciali darbo grupė, kuri parengs ir teiks savivaldybės tarybai tvirtinti seniūnaičių rinkimo ir atšaukimo tvarką.

„Šiuo metu mes turime patvirtintą seniūnaičių rinkimo tvarką, kurią reikėtų peržiūrėti dėl jos atitikimo pasikeitusioms Vietos savivaldos įstatymo nuostatoms dėl seniūnaičių klausimų ir toje pačioje tvarkoje numatyti galimą seniūnaičių atšaukimo tvarką“, – paaiškino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova.

Pasak pašnekovės, kol kas poreikio atšaukti seniūnaičius nebuvo užfiksuota, tačiau tokią galimybę numatyti įpareigoja įstatymas.

Be to, neatmetama, kad ateityje gali pasitaikyti situacijų, kai gyventojų išrinktas seniūnaitis nepateisins rinkėjų lūkesčių ir jį gali tekti atšauti.

Netrukus – naujos kandidatūros

Pasak E.Mantulovos, esamų seniūnaičių kadencija baigsis jau gegužės 4-ąją, todėl naująją tvarką teks rengti gana aiškiai ribojant laikui.

Apie tai, kad jau artinasi laikas, kai bus keliamos naujų seniūnaičių kandidatūros, netrukus bus informuoti ir gyventojai.

„Kai turėsime miesto tarybos patvirtintą seniūnaičių rinkimo tvarką, pradėsime priimti keliamus kandidatus ir laukti parašų, surinktų už kiekvieną kandidatą, vertinti tų parašų atitikimą“, – dėstė direktoriaus pavaduotoja.

Ribų pokyčiai – ateityje

Rengiantis rinkimams nepamirštas ir seniūnaitijų ribų klausimas.

Pasak E.Mantulovos, kol kas esamų seniūnaitijų ribų keisti nenumatoma.

Viena iš tokio sprendimo priežasčių yra ta, kad šiemet seniūnaičiai bus renkasi trumpesniam kadencijos laikui, nei numatoma teisės aktuose – iki naujos miesto tarybos rinkimų 2019-aisiais.

Manoma, jog šiemet pakeitus seniūnaitijų ribas žmonės nespėtų tapti bendruomenėmis ir imti spręsti jiems svarbių klausimų iki naujų rinkimų.

„Taip jau susiklostė, kad mūsų esamų seniūnaičių kadencija pasibaigė ir mes turime išrinkti naujus, o jų kadencija baigsis sulig miesto tarybos kadencija. Kadangi renkame trumpam laikui, nenorime įnešti sumaišties, paliekame patvirtintas seniūnaitijų ribas, o tada jau rengsime detalesnę analizę ir galbūt siūlymus ateities rinkimams“, – dėstė E.Mantulova.

Daugiau skaitykite: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/seniunaitiju-ribos-uostamiestyje-nesikeis-794715
Vytauto Petriko nuotr./ www.kl.lt