Seniūnaičių ir savivaldybės vadovų dialoge – konstruktyvumas

Klaipėdos savivaldybėje įvykęs klaipėdiečių išrinktų atstovų – seniūnaičių – susitikimas su savivaldybės administracijos vadovais parodė vis didėjantį abiejų šalių tarpusavio supratimą, gerėjantį dialogą ir diskusijų konstruktyvumą.

Administracijos direktoriaus Sauliaus Budino iniciatyva surengtas susitikimas su seniūnaičiais – pirmasis šiemet, kuriame buvo pasidalinta praėjusių metų veiklos rezultatais bei planuojamais darbais, nuo kurių sėkmės priklauso visų miesto gyventojų gerovė. „Po pusantros valandos trukusių diskusijų, dalijimosi patirtimi, įžvalgomis, bendro darbo perspektyvos aptarimo, buvau maloniai nustebintas, – pasakojo administracijos direktorius. – Nors opių klausimų ir netrūko, tačiau iš esmės džiugina tai, jog seniūnaičiai pagaliau jaučiasi esantys visaverčiai klaipėdiečių išrinkti atstovai ir savivaldybės partneriai. Manau, kad esant savitarpio supratimui ne tik lengviau dirbti, bet ir rezultatai pasiekiami ženkliai geresni.“

Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė pateikė seniūnaičiams nemalonią staigmeną – nuo šių metų Socialinės apsaugos ir darbo ministrė pakeitė savo nuostatą dėl vietos bendruomenių tarybų veiklos finansavimo. Nuo 2016 m. bus įgyvendinamas naujas bendruomeninės veiklos finansavimo modelis. Konkurso būdu bus tiesiogiai finansuojami bendruomeninių organizacijų veiklos projektai, skirti bendruomeninės veiklos stiprinimui.

Seniūnaičius nuliūdino ši naujiena, nes per kelis metus geros praktikos mieste ženkliai pagerėjo gyventojų aplinkos gerbūvis, be to gavus finansavimą buvo vykdomos ir įvairios veiklos – kultūrinė švietėjiška, sporto ir sveikatinimo, buvo organizuojamos bendruomeninės akcijos, skirtos viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti. 2015 m. už skirtus 167,5 tūkst. Eurų Klaipėdoje įgyvendinti 172 projektai. Įsigaliojus naujai tvarkai klaipėdiečiams finansinė parama bendruomenių veikloms remti gali tapti sunkiai prieinama, nes paraiškų teikėjams keliami itin aukšti reikalavimai. „Ne visi mes turime patirties rengiant tokias paraiškas, mums reikėtų mokymų specialių, o be to tas paraiškas teikti gali ne bet kas, o tik veikiančios bendruomeninės organizacijos,“- sakė Šilojų seniūnaitijos seniūnaitis Aurimas Mockus.

Susitikimo metu sutarta savivaldybės vardu parengti raštą Lietuvos savivaldybių asociacijai įvertinant jame Socialinės apsaugos ir darbo ministrės įsakymą dėl lėšų bendruomenėms skyrimo tvarkos.

Seniūnaičiai susitikime su direktorium diskutavo įvairiais klaipėdiečiams rūpimais klausimais. Juos domino ir kiemų tvarkymo, tvarkos palaikymo, valymo periodiškumas, kur ir kada galima matyti kas kokią teritoriją valo. Viena opiausių problemų daugelis seniūnaičių įvardijo naktinių barų darbo laiką, prašė įvertinti ir koreguoti kai kurių autobusų maršrutų važiavimo laiką, dėl kvapų mieste, dėl apleistų teritorijų, dėl nepakankamai prižiūrimų miesto teritorijų ir daug kitų klausimų.

Visi seniūnaičių klausimai yra pateikti atsakingiems savivaldybės specialistams, į kuriuos bus atsakyta kiekvienam jį uždavusiam.

Apžvelgdamas pirmojo šiemet susitikimo su bendruomenių atstovais rezultatus, S.Budinas sakė, kad tokius susitikimus aktualiais miestiečiams klausimais būtina organizuoti kiekvieną ketvirtį. Seniūnaičiai pritarė tokiam pasiūlymui, nes anot jų, iki kito susitikimo gyvenimas klaipėdiečiams pateiks ne tik naujų patirčių, bet ir įvairių spręstinų klausimų. Kitas bendruomenių atstovų susitikimas su administracijos vadovais planuojamas pavasarį.