Savivaldybė prašo mažinti streiko apimtis Klaipėdoje

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas šiandien susitiko su Klaipėdos miesto švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovais aptarti vykdomo streiko eigą ir tolimesnes perspektyvas.

Šiuo metu Klaipėdoje streikuoja 28 švietimo įstaigos ir tai sudaro 50% visų uostamiesčio įstaigų. Vasario 22 d. pradėtas mokytojų streikas, kaip informavo Profesinės sąjungos atsovai, vyks ir visą ateinančią savaitę.

Administracijos direktorius Saulius Budinas išsakė nuogąstavimus dėl streiko mąsto Klaipėdos mieste ir sustabdyto mokinių ugdymo. „Lietuvoje iš viso streikuoja 10% švietimo įstaigų, Klaipėdoje – net 50%. Todėl prašome Profesinės sąjungos atstovų solidarizuotis su miestiečiais, kurių vaikų ugdymas šiuo metu nutrauktas ir sumažinti streiko apimtis. Net pusė Klaipėdos vaikų dabar nelanko mokyklų, tad prašome, kad mokytojai vis dėlto atsižvelgtų ir į moksleivių interesus,“-sakė Saulius Budinas.

Profesinės sąjungos atstovų teigimu, mažinti streiko apimčių neplanuojama. Tačiau pasak jų, ugdymo procesas visiškai nutrauktas nėra – abiturientams mokytojai teikia nuotolines konsultacijas, mokiniams yra nurodę užduotis, kurias jie gali atlikti savarankiškai, o kai moksleiviai vyksta į renginius – dažniausiai tai yra įvairios olimpiados – laikinai nutraukia streiką ir vyksta kartu. Taip pat neįvykusias pamokas numatoma kompensuoti netradicinio ugdymo dienų sąskaita. Tačiau mokytojai neneigė, kad nepaisant viso to, ugdymo procesą po streiko teks intensyvinti.

Administracijos direktoriaus Sauliaus Budino teigimu, streikas yra demokratijos išraiška ir Savivaldybė jo eigoje prisiėmė dalį įsipareigojimų. Todėl iki šiol streikuojantys mokytojai gavo visą darbo užmokestį. Kadangi streikas tęsiasi ir toliau, pasak S. Budino, norima, kad dabar įsipareigojimus bei atsakomybę prisiimtų ir kita, t.y., streikuojanti pusė. Todėl nuo kitos savaitės (nuo vasario 29 d.) streikuojantiems mokytojams darbo užmokestis mokamas nebebus.

 

V. Skaraičio / BFL nuotr./www.kauno.diena.lt