Savaitgalį Klaipėdoje – renginių lavina

Jau šiandien uostamiestyje prasideda renginių virtinė, kuri tęsis visą savaitgalį. Pagrindinė renginių diena – šeštadienis.

Šventei startas bus duotas šiandien, kai vidurdienį Atgimimo aikštėje bus pristatyti visi Klaipėdos 760-ajam jubiliejui skirti renginiai – teatralizuotai įsiūbuota dailininko Anatolijaus Klemencovo sukurta erdvinė kompozicija "Šventės švytuoklė" ( 11 metrų aukščio piramidė su vėjo gaudyklėmis ir it laikrodžio švytuoklė siūbuojančiu istoriniu miesto herbu).

Per "Šventės švytuoklės" paleidimo ceremoniją Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pristatys svarbiausius miesto istorinei sukakčiai skirtus renginius, praeiviams bus dalinamos skrajutės su jų aprašymu.

Ir muzika, ir kariai, ir laivai

Šeštadienį prieš vidurdienį Kruizinių laivų terminale pradės šurmuliuoti tautodailininkų mugė. Vėliau į Kruizinių laivų terminalą visus pakvies Klaipėdoje dislokuoti kariuomenės daliniai, kurie rengia specialią Kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną. Žmonės galės apžiūrėti ginkluotę, keturis karinius laivus, pabendrauti su kariais, pasivaišinti kareiviška koše.

Visą dieną šventinio šurmulio netrūks nuo pat stoties iki Kruizinių laivų terminalo – čia nusitiesęs Gatvės muzikos dienos žemėlapis šiais metais priglaus įvairiausių stilių ir muzikinių krypčių grupes, "didžėjus" bei pavienius muzikantus. Vakar buvo užsiregistravę apytiksliai 125 atlikėjai, o sąrašas, anot organizatorių, vis dar pildosi. Anksčiausiai pradėję registruotis šokių muzikos propaguotojai pasirodys net 8-iose vietose: Herkaus Manto ir Turgaus gatvėse, "Meno kieme", Danės krantinėse šalia "Žvejo" paminklo, "Švyturio menų doko", "Pilies Uosto" ir Žvejų g., šalia klubo "Sputnik".

Popiet Herkaus Manto gatvę papuoš Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pirmo kurso studentų eisena. 200 uniformomis pasipuošusių studentų, kuriuos lydės Karinių jūrų pajėgų orkestras, žygiuos iki Šiaurės rago, keltu persikels prie paminklo "Albatrosas" ir Smiltynėje 17 val. prisieks jūrai.

Įspūdingiausias šeštadienio renginys – jau tradiciniu tapęs Laivų paradas. Kuršių marios burėmis pasipuoš nuo 22 val. Dar po valandos miesto padangę nušvies fejerverkas, pokšėsiantis pagal uostamiesčio himnu tapusią dainą "Aš mažas".

Šeštadienį lankytojų laukia ir visi Klaipėdos muziejai, kviesiantys nemokamai paminėti Europos muziejų naktį. Renginių muziejuose sąrašas skelbiamas šios dienos dienraščio priede "Kultūros uostas" (10 psl.).

Bėgimui – nuncijaus palaiminimas

Sekmadienį 14 val. prie prekybos centro BIG startuos tradicinis "Vilties bėgimas". Valandą prieš tai Atgimimo aikštėje prasidės šiam renginiui skirtas koncertas.

Vakar rytą tinklalapyje viltiesbegimas.lt užsiregistravusiųjų bėgti 3, 6 ir 10 km atstumus bei eiti 600 m nuo prekybos centro "Studlendo" buvo 1 636. Bėgikų sąrašus papildė dar vienas dalyvis iš Okinavos (Japonija). Bėgikų internetinė registracija baigiama šiandien.

Toliau registruojasi ir dviratininkai, "Vilties bėgimo" dieną, sekmadienį, 16 val., startuosiantys nuo Palangos tilto. Vakar užsiregistravusiųjų pedalų minikų buvo apie 100.

Jau tradicija, kad kiekvieno "Vilties bėgimo" dalyvius – bėgikus, savanorius, organizatorius ir visą Klaipėdą – palaimina pats popiežius arba jo vietininkas Lietuvoje. Šiemet palaiminimo laišką atsiuntė Šventojo Sosto apaštalinis nuncijus Luigi Bonazzi.

"Kasmetinio "Vilties bėgimo" proga siunčiu brolišką pasveikinimą ir sportinius linkėjimus visiems, šiais metais vėl dalyvausiantiems pačiame svarbiausiame Klaipėdos miesto bendruomenės solidarumo renginyje, kuris yra bendrystės su ligoniais ir jų artimaisiais ženklas. Popiežius Benediktas XVI savo žodyje Pasaulinės ligonių dienos proga paragino krikščionis būti ištikimus savo pašaukimui, sakydamas, kad "kilniai ir su meile žvelgdamas į kiekvieno žmogaus, ypač silpno ir sergančio, gyvybę, krikščionis išreiškia svarbų savo evangelinio liudijimo aspektą pagal Jėzaus pavyzdį, kai jis pasilenkė prie fizinių ir dvasinių žmogaus kentėjimų, kad juos palengvintų."

Su šiuo nusiteikimu linkiu, kad "Vilties bėgimas" taptų asmeninio susitikimo su Viešpačiu Jėzumi galimybe ir proga vėl atrasti tikėjimo į Dievą jėgą ir grožį, nes kas tiki, niekuomet nėra vienas! Pavesdamas Marijai, Gailestingumo Motinai ir ligonių Sveikatai visus šiandieninio "Vilties bėgimo" dalyvius ir užtikrindamas, kad ypatingai juos prisimenu maldoje, kiekvienam iš jų Šventojo Tėvo vardu iš visos širdies suteikiu apaštalinį palaiminimą", – parašė nuncijus.

14.30 val. vasaros estradoje prasidės "Vilties bėgimo" baigiamasis koncertas "Muzika gydo".

http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/savaitgali-klaipedoje—renginiu-lavina-741841/