Saulius Budinas: Uostamiestį kuria liberalūs klaipėdiečiai

Praėjusią vasarą Klaipėdoje apsilankiusios Liberalų sąjūdžio pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen paklausiau, ką, jos manymu, Klaipėda reiškia Lietuvos liberalams? Ji atsakė trumpai ir aiškiai – tai tas pats, kas bet kuriam pasaulio atletui olimpiečiui yra Olimpijos miestas Graikijoje.

Laisve alsuojanti Klaipėda ne šiaip sau vadinama „liberalų miestu“. Beribė jūra, žaismingas vėjas ir ramūs bei laimingi Klaipėdos žmonės, mano manymu, ir yra šio miesto ypatingos dvasios paslaptis.

Neretai tylios miesto gatvės man neatrodo nykios ar nuobodžios, nes jose sutiktų praeivių veiduose matau lengvumą bei užtikrintumą. Čia gera būti, o išvykus visad norisi sugrįžti.

Klaipėdiečiai niekada nestokojo bendrystės jausmo. Įsitraukimas į miesto kasdienį gyvenimą, šventes, istorijos puoselėjimą ir proaktyvus iškylančių problemų sprendimas demonstruoja vieningą visų miestiečių tikslą – puoselėti tai, ką jau turime ir kurti tai, ko siekiame.

Šios vertybės yra neatsiejama mano, kaip liberalo, kasdienio darbo Klaipėdos miesto taryboje dalis.

Rudenį įvykę Seimo rinkimai parodė, kad draudimų ir ribojimų nualinti Lietuvos žmonės pasiilgo laisvės rinktis patiems ir veikti savarankiškai. Tai nulėmė visai kitokią šiandieninę valdančiąją daugumą ir naujus, drąsius Vyriausybės planus.

Daugiau nei 10 tūkstančių klaipėdiečių antrajame rinkimų ture rinkosi Liberalų Sąjūdžio kandidatus. Dėka jų ir kitų pasitikėjimą parodžiusių lietuvių, šiandien Seime dirba 12 Liberalų sąjūdžio atstovų, aktyviai ginančių ir puoselėjančių liberalias vertybes bei jų įgyvendinimą.

Atstovaudamas didžiausią liberalią Lietuvos politinę partiją Liberalų Sąjūdį siekiu šiam miestui kuo palankesnių galimybių tobulėjimui. Tikiu, kad uostamiestis gali būti dar laisvesnis ir patrauklesnis miestas gyventi.

Klaipėdai reikia dar daugiau drąsių idėjų ir veiklos. Jauni žmonės, išvykę siekti išsilavinimo kituose Lietuvos miestuose ar užsienyje, turi norėti grįžti į gimtąjį kraštą ir parsivežę žinių bei idėjų bagažą, savo ateitį kurti čia.

Žmogaus teisė savarankiškai rinktis savo gyvenimo kelią, laisvai kalbėti, veikti, tikėti ir mylėti, drąsiai kurti, augti ir tobulėti, galiausiai dirbti ir užsidirbti – tai pamatinės vertybės, kuriomis mes, liberalai, vadovaujamės.

Klaipėdos miesto augimui labai reikalingi šių liberalių idėjų vedini, veiklūs ir ambicingi žmonės. Neabejoju, kad atvira ir sąžininga politika įmanoma tik veikiant kartu su visuomene – todėl labai kviečiu prisijungti prie Liberalų Sąjūdžio komandos ir liberalią ateitį kurti drauge.

Inicijuokime pokyčius, kuriuos norime matyti savo mieste ir savo valstybėje.