Sankryžai – išmanūs pasiūlymai

Prižiūrėtojai pakoregavo Minijos gatvės ir Baltijos prospekto šviesoforų darbo ritmą. Dėl pokyčių piko metu aptirpo transporto priemonių eilės.

Rytinio piko metu žalias įrenginio signalas Minijos gatvės ir Baltijos prospekto sankryžoje ilgiau šviečia iš pietinės į šiaurinę miesto dalį važiuojantiems vairuotojams.

Vakare, kai srautai – didžiausi, būna atvirkščiai – ilgiau leidžiama važiuoti vykstantiesiems iš šiaurinės miesto dalies į pietinę.

Šviesoforų darbo ritmą prižiūrėtojai pakoregavo pasitarę su miesto savivaldybės atstovais. Tokiu būdu bandoma sumažinti transporto spūstis piko metu.

Įmonės „Gatvių apšvietimas” generalinis direktorius Dangeras Aleksandrovas atkreipė dėmesį, kad srautų valdymo problemų šioje sankryžoje kyla nuo jos atnaujinimo.

„Dalis laiko yra skiriama, kad transporto priemonės išvažiuotų iš Centrinio Klaipėdos terminalo. Iš čia dažniausiai išrieda sunkiasvoris transportas. Tačiau srautai nėra pastovūs, jie padidėja tik atplaukus keltui. Apie 17 val. per pusvalandį jų nebelieka”, – teigė vadovas.

Pasak D.Aleksandrovo, koreguojant šviesoforų darbo ritmą, sutrumpinta žalio šviesoforo signalo trukmė važiuojantiesiems iš terminalo.

„Norint ką nors pailginti, reikia iš ko nors atimti”, – sakė generalinis direktorius.

D.Aleksandrovas teigė, kad ateityje numatyta šią sankryžą tobulinti – nuo terminalo pusės įrengti išmaniąsias transporto srautus atpažįstančias priemonės.

„Žalias šviesoforo signalas įsijungtų tik atvažiavus transporto priemonei. Tai labai patogu, kai srautai nėra nuolatiniai”, – pabrėžė vadovas.

Pasiūlymai, kokias priemones būtų galima įrengti, kiek tai kainuotų, jau pateikti savivaldybei.

Ši išanalizuos variantus, jų privalumus ir minusus ir apsispręs, kas sankryžoje tinkamiausia.

Siūloma minėtoje vietoje į asfaltą įleisti daviklius. Privažiavus transporto priemonei, šie sureaguotų ir užsidegtų žalias šviesoforo signalas.

Taip pat galvojama įrengti vaizdo stebėjimo kamerą arba į šilumą reaguojančią infroraudonųjų spindulių kamerą.

„Savivaldybė nuspręs, kuri priemonė patikimiausia”, – patikino vadovas.

 

Daugiau skaitykite: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/sankryzai-ismanus-pasiulymai-796135

Vytauto Petriko nuotr./www.kl.lt