Sąjūdžio parke netrukus prasidės darbai

Pietinėje miesto dalyje esančiame Sąjūdžio parke netrukus prasidės antrasis sutvarkymo etapas – aktyviosios zonos įrengimas. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas ir UAB „Hidrostatyba“ generalinis direktorius Ignas Daunys pasirašė Sąjūdžio parko reprezentacinės dalies ir prieigų sutvarkymo darbų su darbo projekto parengimu sutartį.

„Pagrindinis aktyviosios zonos akcentas – BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių parkas, kuris užims apie 1000 kvadratinių metrų. Tikime, kad šią vietą laisvalaikiui praleisti pamėgs jaunieji klaipėdiečiai. Tai bus naujas, modernus parkas, kokio Lietuvoje kol kas nėra“, – sako S. Budinas.

Greta jau dabar esančios infrastruktūros, Sąjūdžio parke bus įrengta nauja žaidimų aikštelė vaikams, gimnastikos aikštelė, šunų vedžiojimo aikštelė, drieksis nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, bus supiltas kalnelis, nuo kurio žiemos metu bus galima čiuožinėti, taip pat bus įrengtas amfiteatras, parkas bus apšviestas. Parke, buvusioje užpelkėjusioje vietoje, bus suformuotas vandens telkinys, per kurį drieksis du tilteliai.  BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių parkas bus stebimas vaizdo kameromis.

Sutartyje numatyta, kad darbai turi būti atlikti per 18 mėnesių, tačiau Savivaldybės administracija ir rangovai tikisi, kad projektą pavyks įgyvendinti greičiau.

„Džiaugiamės, kad sutartis pasirašoma metų pradžioje. Šaltuoju periodu galėsime suplanuoti projektą, o tada, kai leis orai, operatyviai startuoti. Mūsų lūkestis – iki ateinančio šaltojo periodo atlikti 80 procentų darbų“, – sako UAB „Hidrostatyba“ vadovas I. Daunys.

Sąjūdžio parko reprezentacinės dalies ir prieigų sutvarkymo darbų su darbo projekto parengimu sutarties vertė – beveik 1 milijonas eurų.

Praėjusiais metas didelis dėmesys buvo skirtas Sąjūdžio parko apželdinimui – parko teritorijoje buvo sodinami nauji medžiai.

 

© Eimanto CHACHLOVO nuotr/ www.ve.lt