S. Gentvilas siūlo senovinius šaltuosius ginklus priskirti senovinių ginklų kategorijai

Seimas pritarė liberalo Simono Gentvilo siūlymui senovinius šaltuosius ginklus, kurių modelis sukurtas iki 1963 m. priskirti senovinių ginklų kategorijai. Įstatymo pataisos sudarytų palankias sąlygas istoriniam, švietėjiškam bei ekonominiam senovinių ginklų plėtojimui.

„Visose Europos sąjungos šalyse senoviniai šaltieji ginklai nėra kontroliuojami. Tačiau jei pagal šiandien galiojančius įstatymus į Lietuvą norėtume įvežti aukcione nusipirktą A. Smetonos laikų kardą ar iešmą, tam reikėtų bent trijų leidimų ir būtų galima įvežti tik 1 ginklą vienu įvažiavimu. Turėtume skatinti tokių kilnojamosios kultūros vertybių kolekcionierius, ir sumažinti nereikalingą biurokratiją.“, – sakė S. Gentvilas.

Parlamentaras teigia, kad Lietuvoje galiojantis reglamentavimas yra neteisingas, riboja ir apsunkina senovinių ginklų kolekcininkų veiklą. Šaltieji ginklai, pagaminti iki 1963 m. yra praradę savo tiesioginę funkciją ir nekelia grėsmės visuomenei, o naudojami tik edukaciniais ir pramoginiais tikslais karybos ir paveldo klubuose.

„Ribojimas neigiamai veikia istorinius ginkluotės tyrinėjimus, parodų organizavimus, kolekcionavimą, švietimą, veiklos populiarinimą bei šios srities specialistų bendradarbiavimą“, – sakė S. Gentvilas.

Pagal šiuo metu galiojantį Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą,  senovinių ginklų kategorijai yra priskirti tik šaunamieji ginklai, pagaminti iki 1899 m.