Rūšiuojantiems klaipėdiečiams – dovanos

Nuo gegužės 12 dienos į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles atvežę savo atliekas Klaipėdos miesto gyventojai dovanų gaus vasarinius marškinėlius su užrašu „Myliu švarią Klaipėdą“. Šiose aikštelėse iš klaipėdiečių visiškai nemokamai yra priimami seni baldai, naudotos padangos, statybos ir remonto atliekos, buitinė bei elektroninė įranga, seni dažai, tepalai, lempos ir kitos įvairios atliekos bei antrinės žaliavos.

„Daugelio Klaipėdos daugiabučių namų gyventojai vis dar kenčia dėl sąvartynais paverstų kiemų – prie konteinerių sukrautų senų baldų ar naudotų automobilių padangų. Toks vaizdas pro langus nedžiugina nei namų gyventojų, nei pro šalį einančių miestiečių. Vienintelė civilizuota išeitis – didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias gyventojai privalo nuvežti ir palikti nebereikalingus daiktus nemokėdami nė cento“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vyr. specialistė Renata Chockevičienė.

Tokių aikštelių Klaipėdoje yra trys – po vieną skirtingose miesto dalyse, kad gyventojams būtų netoli. Šiose aikštelėse atliekos yra tinkamai išrūšiuojamos, atiduodamos perdirbimui arba saugiam sunaikinimui.

„Dar nuo sovietmečio įsigalėjusi nuomonė, kad atliekas turi kažkas sutvarkyti. Tačiau realybė tokia, kad civilizuotose visuomenėse niekas kitas, o tik pats žmogus, pirmiausia turi savo atliekas rūšiuoti į skirtingus konteinerius, o ko negalima išrūšiuoti – nuvežti į specialias sutvarkymo vietas, analogiškas mūsų didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėms. Be to, reiktų nepamiršti ir ekonominio aspekto – kuo daugiau atliekų išrūšiuojame, tuo mažiau reikia mokėti už likusių  sutvarkymą“, – argumentavo Daiva Berankienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įvairiais būdais skatina atsakingai tvarkyti savo atliekas. Marškinėlių dalinimas aikštelių svečiams – tik viena iš sudėtinių Klaipėdos savivaldybės vykdomo edukacinio projekto „Myliu švarią Klaipėdą“ dalių. Plakatai laiptinėse, miesto ekranuose demonstruojami filmukai, informaciniai straipsniai ir leidiniai, moksleivių konkursai – trečius metus besitęsianti kampanija, skirta skatinti rūšiavimą ir teisingą atliekų tvarkymą, populiarinti atliekų surinkimo aikšteles.

Klaipėdos miesto gyventojas per metus į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę gali atvežti 5 naudotas automobilio padangas bei 250 kg statybinių ir griovimo atliekų. Kitų atliekų kiekiai yra neribojami. Pietinių miesto rajonų gyventojams atliekas vežti rekomenduojama į Plieno g. 13 (įvažiavimas pro Šilutės plente esančią „Neste“ kolonėlę) esančią aikštelę, centrinėje miesto dalyje aikštelė yra įrengta Tilžės g. 66A adresu , o šiaurinėje miesto dalyje  –  Šiaurės pr. 30. Kad gyventojams būtų patogu pasinaudoti didžiųjų atliekų surinkimo aikštelių paslaugomis – aikštelės dirba antradieniais – penktadieniais nuo 10 val. iki 19 val., o šeštadieniais nuo 10 val.  iki 14 val.  Daugiau apie atliekų priėmimo tvarką galima sužinoti paskambinus telefonu aikštelės vadybininkui, o jų kontaktai ir papildoma informacija skelbiama internetiniame puslapyje www.kratc.lt.