Rusiška muzika pasklis Baltijos šalyse

Kaliningradiečių rengiamas tarptautinis festivalis „Rusiška muzika Baltijoje“ grįžta į Klaipėdą. Kas dvejus metus vykstantis renginys apsilankys ne tik mūsų mieste, bet ir Guseve, Gdanske bei Gdynėje.

Šis festivalis išskirtinis tuo, kad prie Baltijos krantų esančiose šalyse supažindinama su rusų kompozitorių muzika. Vienas pagrindinių jo tikslų – gerinti tarptautinį Kaliningrado srities įvaizdį.
Pirmadienį Rusijos generaliniame konsulate pristatyti šiemet ketvirtą kartą rengiamo festivalio koncertai.

Viena didžiausių dovanų klaipėdiečiams taps nemokamas pianisto Daniilo Kramerio, pelniusio Rusijos liaudies artisto vardą, programos pristatymas Klaipėdos koncertų salėje. Joje skambės P.Čaikovskio ir A.Cfasmano muzika. Džiazą mėgstantiems klaipėdiečiams vakaras su garsiuoju pianistu turėtų tapti tikra švente. Šis koncertas skirtas Rusijos dienai.

Festivalio metu rusišką muziką Kaliningrade atliks ir mūsų atlikėjai. Gegužės 23 dieną Klaipėdos muzikinio teatro solistas Tomas Pavilionis dainuos Lenskio ariją iš operos „Eugenijus Oneginas“.

Birželio 3-iąją Klaipėdos pilies džiazo festivalio viešnia iš Amerikos Niki Charis ir jungtinis geriausių džiazo muzikantų ansamblis koncertuos Kaliningrade.

Festivalio rengėjai dėkojo už didžiulę pagalbą rengiant koncertus Lietuvos generaliniam konsului Kaliningrade Vaclavui Stankevičiui ir Rusijos generaliniam konsului Klaipėdoje Anatolijui Krotkovui.

V.Stankevičius tikino, kad Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas kaliningradiečiams puikiai pažįstamas ne tik kaip miesto galva, bet ir džiazo virtuozas. „Artėjančiuose Kaliningrado mero rinkimuose V.Grubliauskas nurungtų ne vieną vietos kandidatą“, – sakė V.Stankevičius.

Būtent V.Grubliausko nuopelnas, kad festivalis „Rusiška muzika Baltijoje“ pasipuošė ir džiazo elementais.

 

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/rusiska-muzika-pasklis-baltijos-salyse-426527#ixzz1uvmirqKs