„Meridianą” eksponuos sausumoje

Gali būti, kad ši vasara paskutinė, kai Danės upę puošia burlaivis "Meridianas". Po šio vasaros sezono planuojama jį iškelti į sausumą ir tam tikslui bus prašoma miestiečių ir įmonių finansinės paramos.

Gali būti, kad "Meridianas" į upę ir nebesugrįš, nes kalbama apie tai, kad po restauracijos jis bus eksponuojamas sausumoje, tačiau iki šiol nežinia, kurioje tiksliai vietoje.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Alinos Velykienės, yra numatyta keletas galimybių, kaip išsaugoti barkentiną "Meridianas" ateities kartoms. Būtų galima burlaivį visiškai restauruoti, kad jį būtų galima pilnai eksploatuoti, tačiau tam prireiktų 28 milijonų litų. Jei būtų nuspręsta ne tik restauruoti burlaivį, bet dar ir pastatyti jo dublikatą – prireiktų 38 milijonų litų.

Tad, pasak A. Velykienės, kol kas linkstama prie pigiausios galimybės išsaugoti "Meridianą" ateities kartoms – jį restauruoti taip, kad toliau jį būtų galima eksponuoti tik sausumoje. Skaičiuojama, kad tam prireiktų 14 milijonų litų.

"Burlaivio būklė labai bloga, lentos suplyšinėjusios, tad jį reikia kuo skubiau ištraukti iš vandens ir ieškoti lėšų restauravimo darbams. Tam, kad jis būtų ištrauktas į sausumą, reikia 100 tūkstančių, todėl kreipsimės į Klaipėdos įmones ir miestiečius, kad jie prisidėtų prie šių darbų finansiškai", – sakė A. Velykienė.

Žadama sąskaitą, į kurią bus galima pervesti pinigus, paskelbti penktadienį.
Planuojama į sausumą iškeltą burlaivį laikyti Klaipėdos laivų remonto teritorijoje, manoma, kad jis ten išstovės mažiausiai 5 metus, kol nebus visiškai sutvarkytas.

Tačiau jis nebus uždarytas visuomenei – planuojama rengti edukacines programas jaunimui, svarstoma, kad tai galėtų būti viena populiariausių vietų santuokai įregistruoti.

"Žinoma, prieš tai laivą reikia nors šiek teik sutvarkyti, kad žmonėms jame būtų saugu", – akcentavo A. Velykienė.

Pasak jos, lėšų laivui restauruoti tikimasi gauti iš Europos sąjungos paramos fondų. Jei bus apsispręsta, kad laivas po restauracijos į Danės upę nebegrįš, teks nuspręsti, kurią Klaipėdos vietą jis galėtų papuošti. Svarstoma, kad tai turėtų būti turistų lankoma vieta – Kruizinių laivų terminalas ar kuri nors kita patraukli vieta prie vandens.

http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/meridiana-eksponuos-sausumoje-750049/