Projektuojamas naujas gyvenamųjų namų kvartalas Giruliuose

Giruliuose projektuojamas dar vienas gyvenamų namų kvartalas. Klaipėdos miesto savivaldybės vadovų teigimu, taip būtų stabdomas gyventojų "nutekėjimas" į priemiesčius.

Taip pat turėtų būti atkurta pokariu sunaikinta Rasytės gatvės atkarpa, kuri ties naujuoju kempingu susijungtų su Šlaito gatve. O naujai suformuotas sklypas tarp geležinkelio, atkuriamos Rasytės ir Turistų gatvės būtų suskaidytas į mažesnius, 15 arų ploto sklypelius. Čia būtų projektuojamas naujas mažaaukščių gyvenamųjų namų kvartalėlis.

"Mes pasiūlytume galimybę klaipėdiečiams statyti individualius namus mieste, o ne kraustytis į priemiesčius, kurie priklauso Klaipėdos rajono savivaldybei. Taip mes sustabdytume miestiečių skaičiaus mažėjimą", – teigė A. Velykienė.

Tačiau komiteto pirmininkė architektė Ramunė Staševičiūtė laikėsi priešingos nuomonės. Jos manymu, sklypas tarp Turistų ir naujai projektuojamos Rasytės gatvės galėtų būti skiriamas visuomeninės ar komercinės paskirties statiniams.

"Jei patvirtintume siūlomą koncepciją, šis kvartalas taptų dar vienu miegamuoju rajonu. Apmaudu, kad skirsime jį privačioms valdoms", – apgailestavo R. Staševičiūtė.

Ji siūlė projektuotojams neapsiriboti ir numatyti svarstomame sklype statyti daugiau ir įvairesnės paskirties objektų.

"Tereikia šį plotą plane nuspalvinti kita spalva. Tuomet čia būtų galima statyti ir komercinius objektus, ir viešbučius, ir tuos pačius gyvenamuosius namus", – išeitį siūlė architektė.

Tačiau jos pasiūlymai buvo neišgirsti. Projektuotojai neatsižvelgė ir į Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos ekspertų tarybos pastabas. Ekspertai siūlė šioje vietoje numatyti vietą vaikų atrakcionų parkui. Tačiau projektuotojai teisinosi, esą užsakovas, Klaipėdos miesto savivaldybė, iškėlė kitus uždavinius. Mat ir pagal Bendrąjį Klaipėdos miesto planą, šioje vietoje Giruliuose yra numatyta būtent mažaaukščių gyvenamųjų namų statyba.

Po kelerių metų pačiame Girulių centre pradės dygti nauji privatūs namai. Nekilnojamojo turto agentūrų duomenimis, žemės sklypai Giruliuose – vieni brangiausių Klaipėdoje.

Informacija iš VE.lt