Prie Sąjūdžio parko neliks dar vieno skaudulio

Šalia pietinėje miesto dalyje esančio Sąjūdžio parko gyvenantys žmonės jau senokai laukia, kada išnyks šalia jo suversta žemių kalva. Tikimasi, kad lyginti šią vietą bus pradėta dar šiemet, o per trejus metus čia atsiras amfiteatras, „skeitparkas”.

Parko kaimynystėje gyvenantys žmonės teigė pastebėję, kad slenkant laikui šalia šv. Juozapo Darbininko bažnyčios bei Prano Mašioto progimnazijos esančią brūzgynais apžėlusią kalvą pamėgo girtaujantys, benamiai asmenys, čia darosi nejauku ir nesaugu vaikščioti.

Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas paaiškino, kad erdvė, kurioje yra sustumtos žemių krūvos, yra to paties Sąjūdžio parko teritorija.

„Tai yra nesutvarkyta parko dalis. Jau yra parengtas projektas, artimiausiu metu bus vykdomas rangos konkursas darbams atlikti. Šioje vietoje bus įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, aktyvaus ir neaktyvaus poilsio zonos, bus suformuotas amfiteatras, simbolinis tvenkinukas, į kurį bus surenkamas vanduo. Pagrindinis dalykas – bus „skeitparkas” BMX dviračiams, riedutininkams ir riedlentininkams”, – aiškino V. Švedas.

Pasak valdininko, jau parengti darbų pirkimo dokumentai, konkursas bus paskelbtas per artimiausias dvi savaites, o pirmųjų darbų laukiama dar šiemet.

„Sutvarkyti šią vietą planuojame per trejus metus. Kokie darbai bus atlikti dar šiemet, paaiškės, kai bus pasirašyta sutartis, kai bus matyti, kokia yra reali darbų atlikimo suma. Šiems metams esame suplanavę skirti apie 200 tūkstančių eurų.

Preliminariai svarstome, kad šiemet gali būti atlikti žemės planiravimo darbai – reikia nustumdyti kalvas, suformuoti nedidelius kalnelius, kur reikia. Galbūt dar bus pradėta vesti apšvietimą. Vejai, takeliams šiemet pinigų turbūt neužteks”, – vardino pašnekovas.

Anot jo, šiai teritorijai tvarkyti iš viso ruošiamasi skirti 875 tūkst. eurų. Vėliau dar lauks, ko gero, paskutinis parko tvarkymo etapas.

„Dabar tvarkysime prie bažnyčios ir mokyklos, stadiono, vėliau bus dar vienas etapas – teritorijos arčiau Jūrininkų prospekto tvarkymui. Ten bus panašūs darbai, kaip ir prie bažnyčios – takeliai, želdiniai ir visa kita, kad aplinka būtų išbaigta. Bet šiuo metu tai teritorijai darbų dar neperkame”, – sakė V. Švedas.

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/prie-sajudzio-parko-neliks-dar-vieno-pulinio-1447633/

© Eimanto CHACHLOVO nuotr./www.ve.lt