Prasideda naujojo Klaipėdos baseino statybos

Klaipėdoje prasideda naujojo miesto baseino (50 metrų) su sveikatingumo centru statybos. Modernus ir tarptautinius standartus atitinkantis baseinas, kurio statybos darbus atliks uostamiesčio Savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą laimėję AB „Axis Industries“ ir UAB „Deglas“ pagal jungtinės veiklos sutartį, duris miestiečiams turėtų atverti beveik po pusantrų metų.

Startą uostamiesčiui itin svarbaus multifunkcinio objekto statyboms davė penktadienį būsimo baseino su sveikatingumo centru sklype Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Sauliaus Budino ir AB „Axis Industries“ generalinio direktoriaus Remigijaus Baltrušaičio pasirašyta statybos darbų Rangos sutartis.

Miesto mero Vytauto Grubliausko teigimu, baseino statybų Rangos sutarties pasirašymas neabejotinai tapo istoriniu Klaipėdai įvykiu.

„Ši diena fiksuoja ilgo ir sudėtingo pasiruošimo šio multifunkcinio objekto statyboms etapo pabaigą, kartu lyg teatro scenoje atskleidžiančią uždangą jau realiems statybos darbams. Besąlygiškai tikiu, kad naujasis uostamiesčio baseinas taps tikra 2017-ųjų Kalėdų dovana klaipėdiečiams“, – Rangos sutarties pasirašymo ceremonijos metu sakė V. Grubliauskas

„Mums garbė statyti objektą, kuris daugelį dešimtmečių bus aktualus Klaipėdai, klaipėdiečiams ir miesto svečiams. Neabejoju, kad baseinas taps viena iš labiausiai lankytinų vietų uostamiestyje. Garantuojame aukščiausią statybos darbų kokybę, kuri šiam objektui leis tarnauti ilgus metus“, – teigė „Axis Industries“ generalinis direktorius R. Baltrušaitis.

Naujasis Klaipėdos miesto baseinas su sveikatingumo centru iškils Dubysos gatvės 12 numeriu pažymėtame žemės sklype, greta „Švyturio“ arenos. Rangovas visus statybos ir baseino įrengimo darbus įsipareigoja atlikti per 14 mėnesių nuo sutarties pasirašymo dienos. Penktadienį pasirašytoje Rangos sutartyje taip pat yra numatyta galimybė darbų pabaigimo terminą pratęsti 4 mėnesiams.

Bendra baseino statybos rangos darbų sutarties vertė – 15,823 mln. eurų. Daugiau nei 11,1 mln. eurų projekto įgyvendinimui bus skirta iš ES struktūrinių fondų, 1 mln. eurų iš valstybinių lėšų. Klaipėdos miesto savivaldybės indėlis – 3,72 mln. eurų.

Baseiną su sveikatingumo centru projektavo Olandijos kompanija „Slangen + Koenis architects“ kartu su Lietuvos architektų biuru „Clouds architektai“.

Multifunkcinis centras bus suskirstytas į keturias funkcines erdves: plaukimo, nardymo, sporto ir SPA procedūroms skirtą zoną. Centre bus integruotas 10-ties plaukimo takelių, 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio baseinas su pažangiausiomis Lietuvoje technologijomis – kilnojamu baseino dugnu, galimybe padalinti baseiną į kelis 25 metrų ilgio baseinus arba vienu metu naudoti ir 50 metrų, ir 25 metrų ilgio takelius, modernia vandens valymo ir oro srautų valdymo sistema bei kt.

Čia taip pat bus įrengta vienintelė Lietuvoje specializuota nardymo šachta, kurios gylis sieks 9 metrus, o plotis – 8 metrus. Ji bus pritaikyta ir profesionalių narų rengimui, o vienu metu šachtoje galės treniruotis iki 15 narų.

Trijų aukštų baseino su sveikatingumo centru pastatas atitiks aukščiausius energinio efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių naudojimo standartus. Bendras jo plotas sieks daugiau nei 7,4 tūkst. kv. metrų.

Naujo miesto baseino su sveikatingumo centru statybos projektas yra įtrauktas ir į LR Vyriausybės patvirtintų svarbių šalies ekonominių projektų sąrašą.

 

Apie AB „Axis Industries“:

Įmonių grupė „Axis Industries“ – didžiausia inžinerinius produktus ir sprendimus miestui, pramonei ir energetikai kurianti, gaminanti ir įgyvendinanti įmonių grupė Lietuvoje, veikianti daugiau nei 20 metų. Grupei priklauso įmonės „Axis Technologies“ ir „Axis Power“. Įmonių grupės produkcija eksportuojama į 40 užsienio valstybių. Grupėje dirba 1100 darbuotojų, iš kurių 435 yra inžinieriai. 2015 m. grupės apyvarta buvo 129 mln. eurų.

2014 metais sukurtas prekės ženklas AXIOMA sujungia visas tris įmones ir jų kuriamus produktus XILO, ENCO, QALCO ir SOLVO į vieną šeimą.