Požeminiams konteineriams mažinama kliūčių

Beveik visus Klaipėdoje esančius atliekų konteinerius pakeisti požeminiais ketinama iki kitų metų gruodžio pabaigos. Kad iki šio laiko būtų suspėta planą įgyvendinti, antradienį surengtas specialus pasitarimas.

Nuo vasaros pradžios metu įvairiose Klaipėdos vietose jau įrengti bandomieji požeminiai arba pusiau požeminiai konteneriai. Per metus įvairiomis sąlygomis juos išbandžius bei įvertinus gyventojų atsiliepimus bus pasirinkta, kokio tipo konteineriai bus statomi visame mieste.

Iš viso planuojama įrengti 150 aikštelių su 600 konteinerių. Jų bendros schemos dar nėra, tačiau norima naujoves statyti tose vietose, kuriose yra dabartiniai konteineriai arba netoli jų.
Vieta gali pakisti ir dėl po žeme nutiestų galybės komunikacijų – geriamojo vandens, nuotekų, dujų vamzdynų, šilumos, elektros ir ryšių tinklų.

Dėl to pas merą antradienį sukviesti visų šias komunikacijas valdančių bendrovių atstovai, su kuriais tartasi dėl naujųjų konteinerių statybų derinimo, mat visiems tinklams yra nustatytos apsauginės zonos, kurios užima nuo 0,5 iki 5 metrų.

"Nenorime, kad dėl kiekvieno konteinerio vyktų atskiri derinimai su kiekviena bendrove. Tai užimtų laiko ir terminas tikrai užsitęstų", – sakė vicemeras Artūras Šulcas.

Į tai atsakyta, jog yra nustatyta tvarka, tačiau dėl apsaugos zonų galima daryti išimtis. Pagal pirminį susitarimą, tai būtų leista daryti, jeigu miestas prisiims atsakomybę už konteinerių statybų metu ar juos eksploatuojant įvykusius tinklų pažeidimus.

Viena požeminio konteinerio betoninė kapsulė užima apie 3 kvadratinius metrus ploto, ji įkasama į 2 metrų gylį. Į kapsulę įleidžiamas specialus atliekoms skirtas maišas.

Iki kitų metų rugsėjo tikimasi išsirinkti vieną arba kelis iš konteinerius iš šiuo metu bandomų pavyzdžių bei skelbti konkursą bendrovei, kuri juos įrengs, parinkimą. Jeigu planas vyks sklandžiai ir su komunikacijų valdytojais nekils ginčų, požeminiai konteneiriai įprastuosius pakeis iki 2013-ųjų Kalėdų.

Projektas bus finansuojamas iš Europos Sąjungos fondų taip pat bus skirtos lėšos iš rinkliavos už klaipėdiečių atliekų išvežimą ir tvarkymą pertekliaus.

http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/pozeminiams-konteineriams-mazinama-kliuciu-812594/