Plės požeminių konteinerių tinklą

Klaipėdos savivaldybė kitąmet planuoja požeminių konteinerių tinklo plėtrą. Nors pastarieji antžeminius keis visame mieste, tačiau neatmetama prioritetą skirti senamiesčiui.

Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė pasakojo, kad mieste žadama įrengti daugiau požeminių konteinerių. Tai įtraukta į strateginio planavimo dokumentus.

„Šiuo metu laukiama aprašo patvirtinimo požeminių ir pusiau požeminių konteinerių įrengimo priemonei. Yra pareikštas savivaldybė prašymas ją finansuoti iš europinių pinigų”, – teigė D.Berankienė.

Numatoma, kad uostamiesčiui bus skirta apie 4 mln. eurų. Tokios sumos esą pakaktų visame mieste stovinčius antžeminius konteinerius pakeisti požeminiais arba pusiau požeminiais.

„Yra tokių vietų, kur to tikrai padaryti nepavyks dėl požeminių komunikacijų. Su tuo mes jau susidūrėme pirmame etape”, – paaiškino skyriaus vedėja.

Nors tikslių schemų, kur atsiras konteineriai, dar nėra, tačiau pastebima, kad rengiant požeminių konteinerių aikšteles prioritetas bus skiriamas senamiesčiui. Čia planuojama statyti šiuo metu esančius pačius geriausius konteinerius.

Vis dėlto, nežinia, ar kitąmet jau pavyks įgyvendinti planus, mat dar reikės atlikti archeologinius tyrimus.

Skiriant vietas, kuriose atsiras požeminiai konteineriai, jos dar bus aptariamos su senamiesčio gyventojais.

Naujųjų rajonų detaliuosiuose planuose yra pažymėtos preliminarios požeminių konteinerių vietos, tačiau tai taip pat nereiškia, kad būtent ten jie ir bus įrengti.

Šiuo metu jau pusšimtis požeminių konteinerių aikštelių įrengta pietinėje miesto dalyje. Tačiau skyriaus vedėja pastebėjo, kad dar ne visi gyventojai išmoko talpyklėmis naudotis.

Nors ir neleidžiama, gyventojai neretai pila skystas atliekas kartu su sausomis, todėl konteineriuose prisikaupia įvairių skysčių. Juos periodiškai tenka išsiurbti.

„Sriubos pilti į kibirą negalima, bet mūsų piliečiai pila. Atliekos turi būti maišeliuose, neturi būti skystų. Tačiau turime tokią situaciją, kokią turime. Vežėjai, pamatę, kur tų skysčių prisikaupė, atvažiuoja, išsiurbia ir išvalo”, – dėstė D.Berankienė.

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/ples-pozeminiu-konteineriu-tinkla-719759#ixzz3rMyMR8iW

Vytauto Petriko nuotr./www.kl.lt