Piliavietėje jau atlikta trečdalis statybos darbų

Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos atstatymo darbai vyksta be didesnių trikdžių bei, kaip ir planuota, turi būti baigti rugpjūčio pabaigoje, konstatuota po penktadienį piliavietėje vykusio uostamiesčio savivaldybės atstovų ir statybos rangovų darbinio susitikimo.

„Pamačius tai, kas šiandien jau yra padaryta, sunku net patikėti, kad dar tik prieš kelis mėnesius šioje vietoje į pamatus įbetonavome simbolinę lobių skrynelę su laišku ateities kartoms. Galiu tik konstatuoti, kad statybos darbai piliavietėje vyksta itin sparčiai bei jau šiemet Klaipėda tikrai turės naują šiuolaikišką konferencijų centrą“, – sakė kurtinos atstatymo darbus apžiūrėjęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Meras pažymėjo, kad rytinės kurtinos atstatymo projektas – ypatingas uostamiesčiui.

„Tai yra dar vienas svarus žingsnis visos Klaipėdos pilies atstatymo link“, – teigė V.Grubliauskas.

Bendra Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos atstatymo projekto vertė – 4,3 mln. eurų. Dalį lėšų skiria Europos Sąjunga, dalį – Klaipėdos miesto savivaldybė. Numatyta, kad atstatytoje rytinėje kurtinoje – piliavietės gynybiniame pylime – bus įrengtas modernus konferencijų centras bei čia pat esančiame Antrojo pasaulinio karo laikų dažų (kuro) sandėlyje – naujos Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ekspozicinės erdvės.

Projekto rangovo UAB „Pamario restauratoriaus“ direktoriaus Aldo Kliuko teigimu, šiandien atlikta trečdalis visų čia suplanuotų statybos darbų.

„Šiuo metu baigti betonuoti būsimo konferencijų centro pamatai bei jau kyla ir šio centro sienos, tiesiami komunikaciniai tinklai. O štai buvusiame dažų sandėlyje didžioji dalis darbų jau atlikta bei liko tik sienų apdaila“, – sakė A. Kliukas.

Pagal savivaldybės ir statybos darbų rangovų pasirašytą sutartį, rytinės kurtinos atkūrimo darbai turi būti baigti iki šių metų rugsėjo mėnesio.

„Visi darbai vyksta be didesnių trikdžių, pagal iš anksto suderintą grafiką“, – pažymėjo A. Kliukas.

Rytinės kurtinos požeminio pastato (konferencijų centro) plotas – 810 kv. m, rekonstruojamo dažų sandėlio – 425 kv. m.